Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Agregat na olej napędowy - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Agregat na olej napędowy

Agregaty prądotwórcze używane były w najróżniejszym celu przez zarówno użytkowników prywatnych, jak i przez duże firmy. W zależności od odmiany, mogły być zasilane zarówno olejem napędowym, benzyną, jak również paliwami hybrydowymi, będącymi mieszankami substancji palnych. Wedle użytkowników, zdecydowanie najwydajniejsze były odmiany wykorzystujące zminiaturyzowany silnik diesla, i pracujące na oleju napędowym.

Najwydajniejsze agregaty prądotwórcze na olej napędowy

agregaty prądotwórcze dieselAgregaty z silnikami diesla były używane równie często jak pozostałe odmiany urządzeń prądotwórczych, choć częściej niż rzadziej służyły do zasilania urządzeń i instalacji o wysokim poziomie zużycia energii. Agregaty prądotwórcze diesel generowały bowiem zauważalnie więcej energii elektrycznej niż odmiany wykorzystujące inne rozwiązania technologiczne, i w wielu przypadkach należały do znacznie bardziej ekonomicznych, biorąc pod uwagę ilość generowanej energii w stosunku do zużycia paliwa. Małe agregaty z silnikami diesla były świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób które potrzebowały źródła energii w terenie, gdyż należały do urządzeń dość kompaktowych i łatwych w transporcie, a jednocześnie zdecydowanie wydajnych. Zalety tego rodzaju agregatów były jednak najbardziej widoczne w największych odmianach agregatów, używanych przez zakłady przemysłowe i obiekty handlowe jako zasilanie awaryjne w przypadku nagłej awarii czy braku prądu. Duże agregaty mogły być bowiem podłączone do głównej sieci energetycznej w dowolnym budynku i działać jako zasilanie główne w przypadku całkowitego braku zasilania zewnętrznego, lub też działać w trybie biernym i uruchamiać się tylko w momencie gdy czujniki nie wykrywały napięcia w sieci. Posiadały one najwyższy poziom generacji energii elektrycznej, a jedno urządzenie, mające rozmiary przyczepy do samochodu osobowego mogło bez trudu służyć do zasilania obiektu o wielkości marketu handlowego przez przeszło cztery godziny.

Wiele odmian agregatów posiadało możliwość napełniania zbiornika paliwa bez konieczności wyłączania urządzenia. Dzięki takiej funkcji, agregaty mogły działać nieprzerwanie, jeśli właściciel posiadał wystarczającą ilość oleju napędowego. Niektóre modele mogły również być używane do bezpośredniego zasilania urządzeń, bez konieczności podłączania ich do głównej sieci energetycznej budynku. Posiadały bowiem wtyczki i przedłużacze, umożliwiające używanie agregatu na zewnątrz budynków, dzięki czemu były bardzo rozpowszechnione na wszystkich placach budowy.