Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Aktywne wózki inwalidzkie - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Aktywne wózki inwalidzkie

 

Wiele osób niepełnosprawnych boryka się na co dzień z najróżniejszymi przeszkodami w trakcie poruszania się. Firmy zajmujące się produkcją wózków zdają sobie sprawę z wielu różnych przeszkód, a także wymagań swoich klientów, dlatego oferują im coraz szerszą gamę produktów, które są dostosowane do trybu życia i wszystkich wymagań klienta. Spora liczba firm oferuje również wózki na indywidualne zamówienie.

Mobilne wózki dla osób niepełnosprawnych

mobilny wózek inwalidzki aktywnyWózek skonstruowany na zamówienie jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem dla osób korzystających z takiego sprzętu. Warto jednak pamiętać, że już gotowy sprzęt może spełniać wszystkie wymagania. Jeśli poszukujemy odpowiedniego wózka, który będzie dopasowany do naszego trybu życia, dobrym pomysłem będzie mobilny wózek inwalidzki aktywny. Istnieje kilka rodzajów takich wózków, które sprawdzą się w różnych warunkach. Niektóre modele napędzane są silnikiem elektrycznym, a dzięki takim zabezpieczeniom jak solidne koła, pas bezpieczeństwa, światła i wiele innych  są dostosowane nawet do trudnych warunków drogowych, na przykład dróg piaszczystych, i może się na nich swobodnie poruszać w mieście. W sklepach ze specjalistycznym sprzętem można także znaleźć lekkie wózki, które po złożeniu są małe i dzięki temu można je zmieścić bez problemu na przykład do samochodu. W trakcie użytkowania taki aktywny wózek można regulować w prosty i szybki sposób. Ustawiać można na przykład ustawiać i regulować tylne koła, spowodować, że wózek będzie bardziej stabilny albo będzie lepiej pokonywał różne przeszkody na drodze. Niektóre modele mają zainstalowane antywywrotowe elementy, które powodują zwiększanie bezpieczeństwa w czasie jazdy. Dostępne są również wózki, które łączą w sobie cechy wózków aktywnych ze sztywną ramą z wózkiem, który jest składany. Oczywiście każdy model można dopasować nie tylko do stylu życia, ale również do naszej wagi oraz wzrostu. Każdy model ma oczywiście ma regulowany podgłówek czy podłokietniki oraz podnóżek, co znacząco zwiększa komfort użytkowania wózka.

Wybór odpowiedniego wózka inwalidzkiego ma kluczowe znaczenie dla jego użytkowania. Poszczególne modele dostosowane są do preferencji oraz wymagań osób na przykład aktywnych. Najlepszym rozwiązaniem jest złożenie indywidualnego zamówienia na wózek, co pozwoli dopasować do idealnie do naszych potrzeb. Oprócz najważniejszych elementów można także wybrać ramy z odpowiedniego materiału, a nawet wybrać kolor. Wszystko to ma wpływ na komfort użytkowania sprzętu.