Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Alkoholizm - rodzaje terapii - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Alkoholizm – rodzaje terapii

W dzisiejszych czasach na każdego z nas czeka wiele pokus: hazard, papierosy, alkohol, narkotyki czy inne używki.  Mówi się, że to młodzi ludzie są najbardziej narażeni, ponieważ sięgają po nie pod wpływem bądź naciskiem ze strony rówieśników. Jednak to nie jest prawdą. Każdy z nas w chwili słabości może sięgnąć po jakąś używkę czy alkohol, ale nie zawsze kończy się to na tym pierwszym razie.

Leczenie uzależnienia od alkoholu – pomoc specjalistów

leczenie alkoholizmu w ŁodziW dzisiejszych czasach tempo w jakim żyją ludzie jest zawrotne, dlatego bardzo łatwo wpaść w uzależnienie. Osoba chora oczywiście nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie potrafi żyć bez lampki wina, kufla piwa czy kieliszka wódki. Ona zawsze będzie wszystkim powtarzać, że u niej jest wszystko w porządku, ale to nie prawda. Bardzo często w takich przypadkach niezbędna jest pomoc innych, ponieważ osoba chora nie zawsze będzie w stanie sobie poradzić ze swoim nałogiem bez wsparcia ze strony najbliższych. Na początku zaczyna się niewinnie, raz kiedyś do obiadu czy kolacji jakieś winko czy piwko (w zależności co kto lubi). Jednak z czasem z tej jednej lampki czy kufla robią się dwa, trzy, cztery itd. Osoba uzależniona przestaje nas sobą panować i zaczyna pić nawet w pracy. Z czasem może nawet upaść na samo dno, z którego nie wszyscy się podnoszą. Na szczęście w naszym kraju jest wiele ośrodków, które zajmują się pomocą osobom uzależnionym. Jednak jest jeden warunek, to osoba chora musi zdecydować o tym, że chce się leczyć. Są oczywiście przypadki, w których nie ma innego wyjścia jak umieszczenie takiej osoby na zamkniętym oddziale leczenia uzależnień. Leczenie alkoholizmu w Łodzi odbywa się etapami, dzięki którym osobie uzależnionej jest łatwiej zrozumieć jej problem a także poradzić sobie z nim. Decydując się na terapię ma ona kilka rodzajów terapii do wyboru. Mogą to być anonimowe spotkania alkoholików (AA), spotkania indywidualne z terapeutą bądź terapia z ośrodku zamkniętym. Większość jednak decyduje się na terapie grupowe, na których opowiada o swoich problemach – czyli może się wygadać, słucha o problemach innych a następnie poszukuje rozwiązań, dzięki którym łatwiej jej będzie rozstać się z nałogiem i powrócić do normalności.

W przypadku leczenia alkoholizmu jak i innego typu uzależnienia niezwykle ważne jest wsparcie najbliższych osób, ponieważ daje ono siłę do walki z uzależnieniem i pokonanie go. Należy jednak pamiętać o tym, że im szybciej poprosimy o pomoc tym łatwiej będzie nam wyjść z uzależnienia i powrócić do normalnego życia.