Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Aranżacja ścian - stare cegły - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Aranżacja ścian – stare cegły

Często podczas urządzania nowego mieszkania lub całego domu, zastanawiamy się jak zaaranżować jego wnętrze, by zachwycało nas samych. Tak by w środku stworzyć piękny i niepowtarzalny klimat. Gdzie znajdziemy modne i ciekawe pomysły na wystrój pomieszczeń? Ważne, by na samym początku zastanowić się nad wyborem konkretnego stylu, według którego dobierzemy wszystkie dodatki, aby stworzyć spójną całość.

Piękne stare cegły

stare cegły na ścianęW ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na surowy wystrój pomieszczeń, w stylu industrialnym. A do dekoracji ścian wybierają stare drewno, beton czy cegłę. Z których ostatni materiał stał się bardzo popularny w użyciu i zyskuje z dnia na dzień coraz to więcej zwolenników. Nic w tym dziwnego, ponieważ ceglane ściany są bardzo piękne i wiecznie modne. W zależności od wielkości pomieszczeń cegłą możemy pokryć jedną ścianę lub kilka jednak należy uważać, ponieważ za duża ilość może bardzo przytłoczyć pomieszczenie i znacznie je zmniejszyć. W małych pomieszczeniach można pomalować surową cegłę na biało lub szaro, wtedy uzyskamy efekt większej przestrzeni, a w połączeniu z ciekawym oświetleniem stworzymy ciekawy efekt podkreślający piękno cegły. Najprostszym sposobem na stworzenie ściany ze starej cegły jest odsłonięcie muru podczas remontu, poprzez usunięcie starego tynku jednak możliwe jest to tylko, gdy mieszkanie mieści się w starej kamienicy. Dodatkowo taka cegła na ścianie koniecznie musi być starannie oczyszczona i zabezpieczona za pomocą specjalnych preparatów impregnujących. A co w przypadku gdy ściany są nowe, a chcemy uzyskać podobny efekt? Gdzie znajdziemy stare cegły na ścianę z możliwością kupna? W żadnym wypadku cienkie płytki imitujące cegłę kupione w promocyjnej cenie w markecie budowlanym nigdy nie zastąpią prawdziwej starej cegły. Obecnie na rynku znajdziemy wiele sprawdzonych firm, które zajmują się profesjonalną sprzedażą oryginalnych cegieł pozyskanych z rozbiórki starych budynków XIX wieku. Dzięki temu cegły te są solidne i wytrzymałe, świetnie nadają się do wnętrza domu, jak i na zewnątrz.

Co ważne cegły są bardzo proste w montażu dzięki odpowiedniemu cięciu, jak również łatwe w dopasowaniu podczas układania. Podczas wyboru cegieł należy zwrócić szczególną uwagę na jakość produktu. Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele cegieł bardzo zbliżonych wyglądem do tych oryginalnych i wiekowych. Dlatego ważne, by zwracać uwagę na liczne podróbki szczególnie te o kiepskiej jakości wystawiane na sprzedaż szczególnie w sieci, gdzie rzadko, kiedy mamy możliwości zobaczenia i sprawdzenia produktów osobiście.