Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Architektura wnętrz jako kierunek studiów - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Architektura wnętrz jako kierunek studiów

Kierunek ten skierowany jest do studentów, dla których przestrzeń zamknięta może być obszarem kreacji. Kierunek skierowany jest również do osób, które interesują się nowoczesnym wystrojem wnętrz i chcą poszerzyć swoje zainteresowania, wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne. Kandydaci powinni posiadać podstawowe umiejętności artystyczne.

Jakie wyzwania stawia architektura wnętrz?

estetyczna architektura wnętrz - ŁódźAbsolwenci posiadają gruntowną wiedzę i umiejętności artystyczne niezbędne do profesjonalnego projektowania i aranżacji wnętrz: mieszkalnych, biurowych, użyteczności publicznej (banki, hotele, restauracje) oraz obiektów specjalnego przeznaczenia (przychodnie, szpitale, kościoły itp.) Studia ma na celu kształcenie projektantów wnętrz, którzy będą przygotowani do pracy zarówno indywidualnej, jak i zespołowej, jeśli chodzi o projektowanie wnętrz i organizację działalności projektowej. Absolwenci uzyskają tytuł licencjata. Studenci mogą kontynuować naukę na studiach magisterskich. Absolwent tego kierunku, jakim jest estetyczna architektura wnętrz – Łódź jest miastem, gdzie można studiować ten kierunek – uzyskuje tytuł magistra sztuk pięknych. Głównym celem studiów magisterskich jest stymulowanie procesu rozwoju osobowości twórczej studentów. Poszerzenie i pogłębienie różnorodnych zagadnień na poziomie magisterskim zwiększa świadomość przesłanek wpływających na twórczą, organizacyjną i decyzyjną działalność absolwenta. Potrzeba kształcenia młodzieży na poziomie magisterskim przejawia się w: pogłębianiu wiedzy i doskonaleniu umiejętności projektowych i wystawienniczych, uzyskaniu wyższego stopnia świadomości w zakresie relacji między różnymi dyscyplinami i trendami artystycznymi wchodzącymi w skład procesu projektowania, zrozumieniu społecznego charakteru pracy twórczej i związanej z nią odpowiedzialności społecznej oraz zrozumienia i uwzględnienia zależności funkcjonalno-kompozycyjnych między obszarami budowanej przez człowieka przestrzeni architektonicznej według kolejności: region – miasto – wnętrze urbanistyczne – struktura architektoniczna (budynek – wnętrze architektoniczne – praca artystyczna. Ponadto w nowoczesnym projektowaniu wnętrz chodzi o maksymalizację dostępnej przestrzeni w domu, dlatego tak popularne są kuchnie i pokoje dzienne na planie otwartym.

Czy możemy to zrobić sami? Istnieją dwie strategie podejścia do współczesnego projektu wnętrzarskiego. W przypadku, gdy nasz budżet jest ograniczony, a oprócz zamiłowania do majsterkowania mamy oko na szczegóły, możemy spróbować samodzielnie wykonać projekt nowoczesnego wnętrza.