Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Atrakcyjne noclegi w Ojcowie - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Atrakcyjne noclegi w Ojcowie

Sercem Ojcowskiego Parku Narodowego jest mała miejscowość, od której zapożyczona została nazwa. Ojców to maleńka wieś w Dolinie Prądnika o niezwykłym klimacie i pięknym ukształtowaniu terenu. Charakterystyczne dla Jury Krakowsko-Częstochowskiej liczne zamki, jaskinie i malownicze skały są niezwykłą atrakcją turystyczną. Na terenie najmniejszego parku narodowego można spotkać wiele skarbów natury i liczne zabytki. Miejscowość znajduje się w niewielkiej odległości od Krakowa i często odwiedzana jest przy okazji wizyty w dawnej stolicy Polskiej.

Baza noclegowa w Ojcowie

ojców noclegiW Ojcowie można znaleźć szeroką ofertę noclegową dostosowaną do różnorodnych potrzeb. Ze względu na licznie odwiedzających okolicę turystów można znaleźć liczne pensjonaty, domki letniskowe, a także pokoje gościnne. Gdy wpiszemy w przeglądarkę “Ojców noclegi” pojawi się szereg atrakcyjnych i różnorodnych miejsc dostosowanych dla rodzin, par oraz grup zorganizowanych. W okolicy znajdują się piękne hotele z szeregiem dodatkowych usług i atrakcji. Liczne pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne zapewniają wyżywienie, a także możliwość korzystania ze strefy SPA i wellness. W domkach letniskowych można miło spędzić weekend, a w gospodarstwach agroturystycznych skosztować miejscowych przysmaków wytwarzanych przez miejscowych rzemieślników. Ojców jest bardzo atrakcyjnym miejscem na wypoczynek weekendowy i stanowi bazę do zwiedzania Małopolski i całej Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Okolica Ojcowa słynie z wielu atrakcji. Zaledwie 7 km od wsi znajduje się piękny Zamek w Pieskowej Skale słynący z ogrodów. Niezwykle urodzinowa Dolina Prądnika oferuje turystom ciekawe zabytki architektury, a także niecodzienne obiekty przyrodnicze w postaci skał osadowych i struktur wapiennych. Do Ojcowa można dojechać rowerem dzięki licznym trasom dla jednośladów, samochodem, a także komunikacją. Jedną z lepszych atrakcji jest szlak widokowy, na którym znajdują się liczne punkty widokowe umożliwiające podziwianie dużego terenu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Na uwagę zasługują również liczne jaskinie, w tym Jaskinia Ciemna, która można zwiedzać. Do najbardziej popularnych punktów turystycznych Ojcowa zaliczana jest Grota Łokietka, Brama Krakowska, a także Maczuga Herkulesa i Brama Krakowska.

Poza ruinami wielu fortyfikacji zwanymi Szlakiem Orlich Gniazd znajdującymi się w niewielkiej odległości, na terenie Ojcowa można zobaczyć ruiny Ojcowskiego Zamku. Ze względu na liczne atrakcje okolicę odwiedza liczne grono turystów. Baza noclegowa oferuje zarówno skromne pokoje jak i eleganckie i przestronne apartamenty w hotelach i klimatycznych pensjonatach. Poza noclegiem oferowane są również liczne atrakcje, możliwość korzystania z infrastruktury domów wczasowych, a także możliwość wypożyczenia sprzętu turystycznego i stołowania się w restauracjach i karczmach.