Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Atuty konstrukcyjne hal modułowych - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Atuty konstrukcyjne hal modułowych

 

Hale stalowe stanowią nowoczesną i oszczędną alternatywę dla konwencjonalnego budownictwa wykorzystującego tradycyjne metody, które wiążą się z ponoszeniem dużych kosztów własnych związanych z inwestycją oraz są bardzo czasochłonne. Wdrożenie do budownictwa konstrukcji stalowych z zastosowaniem technologii spawów umożliwiło nie tylko generowanie oszczędności, ale również zmieniło sposób postrzegania ultranowoczesnych obiektów budowlanych, jakie stanowią hale modułowe.

Hale modułowe – nowy wymiar budownictwa

hala modułowaPod pojęciem „modułowości” w kontekście konstrukcji stalowych kryje się nie tylko szybkość montażu, ale także możliwość jej przenoszenia w dowolne miejsce dzięki prostocie demontażu. Ponadto decydują się na projekt jakim jest hala modułowa, mamy możliwość modyfikowania parametrów technicznych takich jak dostosowanie długości. Obiekty, jakimi są hale modułowe osiągają szerokości od 12 do 24m i charakteryzują możliwością zaprojektowania budynku o dowolnej długości. Dzięki wdrożeniu do budownictwa metod spawalniczych proces realizacji inwestycji znacznie się skraca, a spawy w przeciwieństwie do klasycznych nitów cechują się możliwością zastosowania dowolnej formy oraz stanowią ergonomiczną alternatywę dla tradycyjnych projektów. Dzięki technologii spajania segmentów za pomocą elektrody hala zwiększa swoje właściwości mechaniczne, a w szczególności statyczność. Decydując się na budowę hali o lekkiej konstrukcji stalowej mamy możliwość wyboru dwóch rodzajów więźby dachowej: klasycznej dwuspadzistej lub samonośnej wiaty łukowej. W drugim przypadku niezbędne jest wykonanie szeregu obliczeń projektowych, dlatego warto jest skorzystać z pomocy niezawodnego, doświadczonego fachowca. Proces realizacji zadaszenia łukowego jest możliwy dzięki specjalnej technologii falcowania na zimno, która umożliwia wykonanie prefabrykatów. Natomiast specjalna technologia łączenia poszczególnych elementów za pomocą zgniatarki daje nam gwarancję trwałości poszycia dachowego. Następnie wyprofilowany dach montuje się na stopie fundamentowej bądź palach zamontowanych na wspornikach.

W zależności od przeznaczenia hali możliwe jest również rozbudowanie projektu o dodatkową zaawansowaną infrastrukturę techniczną, dzięki której będziemy mieli możliwość wdrożenia do koncepcji aranżacyjnej zaawansowanych systemów elektrycznych. Będą one umożliwiały tworzenie indywidualnych scen z zastosowaniem oświetlenia oraz wielu innych rozwiązań z zakresu technologii Inteligent Smart Building, dzięki czemu nasz budynek będzie funkcjonalną przestrzenią umożliwiającą np. aranżację atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych.