Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Auto złom – złomowanie samochodów - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Auto złom – złomowanie samochodów

Kiedy złomujemy nasz samochód, musi on być legalnie zezłomowany przez tak zwany Autoryzowany Zakład Obróbki Plastycznej. Tutaj usuwa się wszystkie niebezpieczne materiały i części, które mogą być ponownie wykorzystane, zanim zostaną zgniecione i poddane recyklingowi. Materiały niebezpieczne są usuwane w pierwszej fazie procesu oczyszczania pojazdu z zanieczyszczeń. W pierwszej kolejności odłączany jest akumulator kwasowo-ołowiowy, ponieważ akumulatory samochodowe zawierają materiały, które mogą być niebezpieczne dla środowiska.

Auto złom – procedury złomowania pojazdów

auto złom busko zdrójOpony samochodowe są zdejmowane i poddawane recyklingowi w specjalistycznym centrum recyklingu. Zbiorniki na gaz płynny (LPG) są niebezpieczne (mogą wybuchnąć ze względu na zawarte w nich substancje chemiczne) i są usuwane za pomocą poduszek powietrznych, podobnie jak napinacze pasów bezpieczeństwa, które również są wypinane w tym momencie. Całe paliwo, oleje, w tym filtr oleju, środki zapobiegające zamarzaniu i wszelkie inne płyny, które zostaną uznane za niebezpieczne, zostaną następnie zutylizowane, ponieważ każdy z nich może zanieczyścić glebę i dopływ wody, jeśli nie zostaną prawidłowo usunięte. Jeśli samochód jest wyposażony w katalizator, zostanie on usunięty, ponieważ w czasie jazdy po drodze będzie miał kontakt z wieloma zanieczyszczeniami. Usunięte zostaną również wszelkie przełączniki, które zawierają chemikalia rtęciowe. Po oczyszczeniu z zanieczyszczeń samochód jest następnie bezpieczny do zgniecenia, a wszystkie jego metale, tworzywa sztuczne i włókna są oddzielane i poddawane recyklingowi. Samochód można łatwo złomować, znajdując odpowiednią firmę, np. auto złom busko zdrój lub przekazać go na cele charytatywne, gdzie wartość złomu można wykorzystać na dobre cele. Warto zauważyć, że w Anglii i Walii nielegalne jest, aby ktokolwiek płacił gotówką za złomowany samochód zgodnie z ustawą Scrap Metal Dealer Act 2013. Musi to być przelew bankowy.

Przed złomowaniem pojazdu należy powiadomić Agencję Rejestracji Kierowców i Pojazdów o złomowaniu samochodu. W przeciwnym razie będziemy odpowiedzialni za wszelkie wykroczenia podatkowe lub drogowe. Po zmiażdżeniu samochodu, Agencja prześle nam Certyfikat Zniszczenia, który zazwyczaj jest wysyłany w ciągu siedmiu dni od daty zabrania go do Autoryzowanego Zakładu Obróbki Plastycznej. Właściciele złomowanych pojazdów często mogą skorzystać z pewnych ulg w postaci np. połowy podatku akcyzowego i drogowego dla pojazdu zastępczego czy też rabatów od producentów samochodów.