Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Automatyczne koszenie trawnika - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Automatyczne koszenie trawnika

Piękny, zielony trawnik, to marzenie dla wielu sympatyków estetyki ogrodowej. Oczywiście, aby taki trawnik wyglądał ładnie, to trzeba o niego odpowiednio zadbać. Konieczne jest przede wszystkim częste, regularne koszenie trawy, gdyż w przeciwnym wypadku zacznie ona przerastać, w sposób dość niekontrolowany. Takie przerastanie niestety nie wygląda zbyt estetycznie.

Praktyczność robotów koszących

praktyczna kosiarka robotOczywiście częste koszenie trawy wymaga od nas pewnego zaangażowania, i poświęcenia naszego wolnego czasu. Może to być przyjemne zajęcie jeśli mamy zaledwie kilkadziesiąt metrów kwadratowych trawnika, ale często jest go ponad tysiąc i wtedy ten czas wydaje się już naprawdę długi. Skoszenie tysiąca metrów kwadratowych trawnika zajmuje często około półtora godziny, w zależności od tego, czy jest to czysty teren, czy też występują na nim jakieś przeszkody. Zakładając, że trawnik trzeba kosić co tydzień, to w ciągu roku zajmuje to już prawie dwa pełne dni. Aby uniknąć takiej straty czasu można zastosować dla trawników nowoczesne rozwiązanie jakim jest robot koszący. Jest to w pełni automatyczna kosiarka, która sama kosi trawnik, bez ingerencji człowieka. Działa podobnie jak roboty odkurzające w naszym domu, czyli uczy się terenu, który musi skosić i sukcesywnie podąża w jego granicach. Najważniejsze, aby taka praktyczna kosiarka robot była wystarczająco wydajna w stosunku do naszej powierzchni trawnika. Głównie chodzi o odpowiednio wytrzymałe baterie, które starczą na skoszenie takiej powierzchni. Robot koszący, gdy wyczuwa, że kończy mu się bateria, wraca na stację dokującą, z której startuje, aby samemu się naładować. Dzięki temu nie musimy ingerować w jego pracę przez cały sezon, skupiając się tylko na jego okresowym przeglądzie, czy też ostrzeniu noży tnących. To bardzo wygodne rozwiązania, choć warunkiem jego użytkowania jest posiadanie równego i już skoszonego trawnika, gdyż roboty ciężko radzą sobie z dużym przerostem trawy i dlatego koszą ją częściej, ale w momencie, gdy jeszcze nie zdąży przerosnąć.

Wygoda jaką daje nam nowoczesna technologia, jest nie do przecenienia. Nawet w takich pracach jak koszenie trawy możemy wykorzystać już dostępne na rynku roboty. Oszczędzony z tego powodu czas możemy poświęcić na czytanie książki lub inne prace ogrodowe. Jak to mówią czas, to pieniądz i dlatego inwestycja w sprzęt, który go nam oszczędza, jest nie do przecenienia. Warto wybrać najlepsze urządzenia tego typu, z wytrzymałymi bateriami, aby zbyt często nie musieć znosić wyczerpanego robota ze środka trawnika.