Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Basenowy zawrót głowy - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Basenowy zawrót głowy

Od kilku lat można zauważyć tendencję wzrostową, jeśli chodzi o powstawanie prywatnych basenów ogrodowych. Coraz więcej z nas chce mieć ten komfort relaksu w wodzie w upalne lato, szczególnie, że miesiące letnie to coraz wyższe temperatury. Śmiało można powiedzieć, że pod tym kątem za kilka lat nasz krajobraz będzie przypominał widokówkę z Hiszpanii. Nie zapominajmy jednak, że posiadanie basenu wiąże się z pewnymi obowiązkami. Utrzymanie zbiornika w nienagannej czystości i zadbanie o jakość wody to temat priorytetowy.

Basen lśniący czystością

niezawodny podwodny odkurzacz basenowyCzy sprzątanie basenu musi być pracochłonne? Jak sprawić, aby woda była przejrzysta, a sam zbiornik, jego dno i ściany czyste i bez nieprzyjemnego śliskiego osadu? Nie ma się co oszukiwać, o własny basen trzeba dbać (nikt z nas nie zastanawia się nad tym udając się na miejską pływalnię). Przede wszystkim w zależności od wielkości zbiornika, trzeba zaplanować wydajny system filtracyjny, na który składa się filtr (najczęściej piaskowy) oraz wystarczająco silna pompa. Weźmy pod uwagę średnicę rurek doprowadzających wodę, która po jakimś czasie ulegnie zmniejszeniu z powodu odkładającego się w nich osadu. Nawet wtedy pompa będzie musiała sobie wystarczająco dobrze radzić z uciągnięciem wody. Czystość wody to także chemia basenowa, która pozwoli nam na jej dezynfekcję, pozbycie się glonów, usunięcie najdrobniejszych zanieczyszczeń oraz utrzymanie korzystnego pH. Z drugiej strony mamy czystość samego zbiornika na wodę, czyli dna i ścian basenu. Tutaj do pracy wchodzi niezawodny podwodny odkurzacz basenowy, który będzie musiał zebrać wszystkie osadzające się na dnie zbiornika zanieczyszczenia. W zależności od wielkości samego basenu, pracy będzie mniej lub więcej, dlatego trzeba rozważyć zakup najbardziej odpowiadającego nam sprzętu. Odkurzacz basenowy ręczny pozwoli nam na manualne usuwanie zanieczyszczeń, co przy dużym zbiorniku będzie czasochłonne i pochłonie sporo naszej energii. Jeśli zatem nie mamy czasu, ochoty lub siły na ręczne odkurzanie, warto rozważyć zakup modelu automatycznego. Niezawodny podwodny odkurzacz basenowy automatyczny wystarczy odpowiednio zaprogramować i wrzucić do zbiornika, aby całą pracę wykonał za nas. Najbardziej zaawansowane modele posiadają nawet możliwość sterowania z aplikacji.

Jeśli chcemy oszczędzić sobie na pracy przy sprzątaniu basenu warto już na etapie samego projektu wybrać najbardziej odpowiednie miejsce na zbiornik. Im mniej drzew w okolicy, tym mniej liści, ptasich piór czy odchodów będzie wpadało do zbiornika, zatem i same czynności porządkowe będą łatwiejsze. Warto także zainwestować w zadaszenie, lub chociażby najprostsze przykrycie tafli wody, które będzie chroniło nie tylko przed zanieczyszczeniami, ale także przed nadmiernym wychładzaniem się wody.