Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Ciekawe gry na dużej planszy - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Ciekawe gry na dużej planszy

Czy lubicie gry planszowe? Większość z nas zapewnie odpowie na to pytanie twierdząco, a wręcz entuzjastycznie. Oczywiście, że lubimy tą formę rozrywki, gdyż możemy spędzić przy niej czas z rodziną lub przyjaciółmi, pośmiać się, poćwiczyć refleks i nauczyć się czegoś nowego. Obecnie gry planszowe znów wracają do łask, a my przekonujemy się, że można bawić się przy nich równie dobrze, jak przy tych komputerowych.

Wielkoformatowa gra dla najmłodszych

ciekawe wielkoformatowe gry planszowePodstawową zaletą gier planszowych jest fakt, iż można, a nawet trzeba grać w kilka osób. Siedzimy przy jednym stole, mamy więc okazję do rozmowy i żartów. Ten rodzaj gier bardzo zbliża do siebie członków rodziny lub grupy przyjacielskiej, którzy na co dzień żyją swoim życiem i nie zawsze mają okazję i czas na spotkanie i chwilę rozmowy. Ważne jest również, że w takie gry można grać właściwie w każdym wielu. Z myślą o najmłodszych graczach – choć nie tylko – powstały ciekawe wielkoformatowe gry planszowe. Wyróżnia je to, że plansza, na której gramy, raczej nie zmieści się na naszym stole. Takie gry często spotykamy w przedszkolach i na placach zabaw. Zazwyczaj nie ma w nich pionków – zastępują je dzieci, które poruszają się po planszy, odgrywając konkretną fabułę. Taka forma gry jest dla nich atrakcyjniejsza niż rzucanie kostką i przesuwanie pionków po planszy. Istnieją różne rodzaje gier wielkoformatowych. Dzieci mogą zwiedzać magiczne krainy, wcielając się w królewny, rycerzy i smoki, mogą również pozostać na domowym podwórku lub poznać zasady ruchu drogowego. Możliwości jest naprawdę wiele, a każda z nich będzie atrakcyjna dla naszych pociech. Dzięki dużej i przejrzystej planszy dzieci czują, że gra jest im bliska, chętnie więc grają w nią wraz z rówieśnikami. Taka zabawa może być również pouczająca, możemy dzięki niej przemycić wiedzę o zasadach ruchu drogowego, nazwy zwierząt, roślin czy kolorów, słówka z języka obcego lub proste matematyczne działania. Wszystko zależy od rodzaju gry, na którą się zdecydujemy. Pewne jest jedno – nasze dzieci bez dwóch zdań będą zachwycone możliwością zagrania na dużej planszy.

Gry planszowe to wspaniała rozrywka i zabawa dla całej rodziny. Możemy w nie grać w każdym wieku, jeśli tylko poznamy zasady. Dla najmłodszych miłośników gier stworzono specjalne wielkoformatowe plansze, dzięki czemu nasze pociechy mogą zastąpić pionki i przesuwać się w drodze do mety. To dla nich świetna rozrywka i szansa na przyswojenie wiedzy takiej, jak angielskie słówka czy działania matematyczne.