Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Co da nam badanie kleszcza? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Co da nam badanie kleszcza?

Nie każdy wie, że usuniętego ze skóry kleszcza można bardzo łatwo przebadać. Takie badanie wykonuje się po to, aby potwierdzić lub wykluczyć to, że konkretny osobnik mógł przenieść boreliozę. Dużo mówi się o tym, że odpowiedź na to pytanie daje nam możliwość szybkiego rozpoczęcia leczenia, co może być niesamowicie ważne. Coraz więcej laboratoriów ma w swojej ofercie takie badania kleszcza. Jednak badanie to ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników, którzy uważają, że badanie to niczego nie wnosi. Nawet niektórzy lekarze uważają, że wykrycie u kleszcza, który nas ukąsił groźnych bakterii nie jest powodem do leczenia.

Czy warto badać kleszcza?

gdzie szybko zbadać kleszczaW związku z powyższym mogłoby się wydawać, że takie badanie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Wszystko dlatego, że nie jest ono w stanie jednoznacznie określić, czy do zakażenia mogło dojść i czy doszło. Takie badanie w związku z tym może sprawić, że będziemy się bardziej denerwować, ponieważ kleszcz był nosicielem. Jeśli nie wiemy, gdzie szybko zbadać kleszcza, to zawsze możemy znaleźć tę informację w Internecie. Dzięki temu dowiemy się, gdzie znajduje się najbliższe laboratorium wykonujące to badanie i ile za nie zapłacimy w konkretnej placówce. Tak naprawdę takiego wyciągniętego ze skóry kleszcza możemy również wysłać pocztą. Musimy pamiętać jednak, aby na początku uiścić opłatę, która zazwyczaj waha się od 100 aż do 400 złotych. Wbrew pozorom te tańsze badania nie różnią się niczym od tych droższych, dlatego nie warto jest przepłacać. Należy zaznaczyć, że badania kleszczy nie są uznawane przez lekarzy i według nich nie udzielają one jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy istnieje ryzyko zakażenia. Dla lekarzy nie jest to również wystarczający powód, aby wdrożyć leczenie. Zazwyczaj wymagane są również inne badania, które muszą być wykonane przed zastosowaniem leczenia. Tak naprawdę kleszcza warto zbadać tylko dla własnej wiadomości. Z całą pewnością wynik, który uzyskamy nie wystarczy lekarzowi do wystawienia diagnozy.

W ostatnim czasie badanie kleszcza stało się niezwykle popularne. Laboratoria aż zacierają ręce i dodają to badanie do swoich usług. Tak naprawdę jednak żaden z lekarzy nie zastosuje u nas leczenia na podstawie jedynie tego wyniku. Konieczne będzie wykonanie innych badań, które pozwolą na określenie, czy do zakażenia rzeczywiście doszło. Jeśli jednak badanie kleszcza wykryje w jego ciele bakterie możliwe będzie uzyskanie skierowania na kompleksowe badania. Tak naprawdę lekarze nie wydają ich zbyt chętnie.