Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Co wybrać - panele czy parkiet? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Co wybrać – panele czy parkiet?

Życie z naturą to gorący trend tego roku, gdy mowa o branży aranżacji wnętrz. Coraz częściej przy ich projektowaniu uwzględnia się elementy wykonane z drewna. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się parkiety oraz panele. Chociaż wyglądają one dość podobnie, różnice między jednym a drugim są nie tylko zauważalne, ale też odczuwalne.

Różnice między panelami a parkietem

trwałe parkiety egzotyczneParkiet to klepki z litego drewna, które są przyklejane do odpowiednio przygotowanego podłoża. Panele – wręcz przeciwnie – nie wymagają użycia kleju. Ich ogromną zaleta jest znacznie niższa cena, niż w przypadku parkietów. Niestety, panele nie radzą sobie zbyt dobrze z nadmierną ilością wody. Jeżeli zdecydujemy się je położyć, musimy unikać wylewania na nie wszelkich napojów oraz zalewania podczas mycia. Znacznie trwalszym rozwiązaniem jest parkiet. Jego założenie wymaga znacznie więcej czasu i nakładu pracy, jednak efektami możemy cieszyć się na długie lata. Dużym plusem parkietów jest możliwość cyklinowania, czyli zdzierania wierzchniej warstwy lakieru. Jeżeli na parkiecie znajduje się dużo nieestetycznych rys, dzięki temu zabiegowi będzie wyglądał jak nowy. Parkiet nie skrzypi – właśnie dzięki temu, że jest podłogą przyklejoną, a nie pływającą jak panele. Nie musimy się także martwić o jego zalanie i ewentualne odklejenie. Klej, którym mocujemy parkiet do podłoża, jest bardzo solidny i odporny na wilgoć. O ile podłoga nie będzie miała regularnego kontaktu z wodą, jest w stanie służyć nam wiele lat. Parkiety są też bardzo dekoracyjne i artystyczne. Cieszą oko i dodają wnętrzom ponadczasowej elegancji. Szczególnie warte uwagi są trwałe parkiety egzotyczne, które cieszą oko pięknymi teksturami i słojami. Do najczęściej wybieranych należą parkiety z orzecha amerykańskiego, które są idealne dla osób uwielbiających klasyczną elegancję. Oczywiście, na rynku dostaniemy także inne wzory, które zachwycają drobiazgowością i detalami – np. jodełka, mozaika lub standardowe, drewniane słoje. Jeżeli decydujemy się na wybór tej podłogi, warto dobrze się nad nim zastanowić– w przeciwieństwie do paneli, jest oto rozwiązanie na długie lata. Jego zdjęcie może być nie lada wyzwaniem.

Obecność drewna w naszym otoczeniu sprawia, że staje się ono optycznie przytulniejsze i po prostu przyjemniejsze. Codzienny kontakt z materiałami pochodzenia naturalnego poprawia samopoczucie i pomaga zachować harmonię ducha. Parkiet to trwałe rozwiązanie na to, b efekt ciepła i rodzinnej atmosfery utrzymał się w twoim domu na długie lata.