Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Czy da się zdefiniować sztukę? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Czy da się zdefiniować sztukę?

Sztuka w obecnych czasach wiąże się nie tylko ze samym malowaniem czy rzeźbią – sztuka może przyjmować wiele form i być podziwiana na wszelkie różne od siebie sposoby. W sztuce chodzi przede wszystkim o wyrażanie samego siebie i o przekaz, który wiąże się z danym działem, ale również o to, żeby stworzonym dziełem trafić do jak największego grono odbiorców. 

Co tak naprawdę kryje się pod sztuką? 

młoda sztuka współczesna - aukcje i licytacjeArtysta to człowiek wrażliwy i dotknięty talentem, który musiał oszlifować, jak szlifuje się diament. Długie ćwiczenia z ołówkiem czy farbami przyczyniają się do jakości jego prac, a co za tym idzie, zyskuje uznanie wśród innych. Jest to mimo wszystko bardzo zróżnicowane, bo istnieją artyści, o których wie niewiele osób. Dzisiaj sztuka może przejawiać się w różny sposób, ponieważ nie jest ona zamknięta tylko w obrazach i szkicach. W jakiś sposób wychodzi poza sztywne ramy i pozwala młodym artystom się spełniać. Do sztuki można zaliczyć nowoczesne rzeźby, a te wykonane z metalu lub plastiku silnie oddziałują na ludzkie emocje – o sztuce można mówić również kontekście książek, co bezpośrednio wiąże się z okładkami, które można traktować jak dzieła sztuki. Sztuka jest tak naprawdę bardzo obszernym pojęciem i rzadko da się w niej zamknąć sztywno jakiś obszar, ponieważ na tym właśnie polega piękno – sztukę tworzą ludzie, a jest tyle jej wariantów, ile artystów. Może więc przyjmować najróżniejsze formy. Bardzo popularna jest młoda sztuka współczesna – aukcje i licytacje pozwalają artystom zarabiać na swoich pasjach, co jest w jakiś sposób ważne dla rozwoju ich kariery. Przedmiotem takich aukcji i licytacji mogą być obrazy oraz rzeźby, ale również fotografie. Fotografię należy bezpośrednio łączyć ze sztuką. Dlaczego? Ponieważ ma one to samo działanie, co obraz lub rzeźba, a więc wzbudza emocje, inspiruje, a czasem bywa tak, że zmusza do myślenia, przedstawiając drastyczne i brzydkie zdjęcia. Sztuka powinna być przede wszystkim prawdziwa, bo chodzi nade wszystko o emocje – o wywołanie poruszenia, jakie można powiązać właśnie z tym obszarem kultury. Warto również zaznaczyć, że sztuka sama w sobie pomaga zachować narodową indywidualność i przynależność np. do określonej grupy. Obcowanie ze sztuką jest czymś, co może człowieka ubogacić nie tylko kulturowo, ale również duchowo, ponieważ daje pole do wymiany myśli, poglądów i uczuć. 

Zaangażowanie w sztukę nie dotyczy jedynie artystów ją tworzących, ponieważ wiele osób może czuć się związanych z obrazami, dlatego chętnie uczestniczą w wernisażach lub interesują się młodymi artystami, którzy wyróżniają się w jakiś szczególny sposób na tle innych. Sztuka przede wszystkim łączy ludzi o różnych poglądach, zamazując wszelkie różnice pomiędzy nimi.