Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Czy różnią się bawełniane woreczki od jednorazówek - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Czy różnią się bawełniane woreczki od jednorazówek

Z roku na rok w Polsce wzrasta świadomość ekologiczna społeczeństwa. Wyraża się to przede wszystkim w poszukiwaniu nowych rozwiązań, które pozwolą lepiej zadbać o środowisko. Przykładem jest walka z jednorazowymi reklamówkami z plastiku, które nadal są powszechnie dostępne w sklepach, mimo bardzo niekorzystnego wpływu na przyrodę.

Zalety bawełnianych woreczków wielokrotnego użytku

beżowe woreczki wielorazoweZaletą dla plastikowych reklamówek są beżowe woreczki wielorazowe. Potrzeba ich stworzenia wyniknęła bezpośrednio z coraz większego problemu z przetwarzaniem plastiku, którego jest zbyt dużo, a dodatkowo bardzo trudno rozkłada się on w środowisku naturalnym. Stąd wynikła potrzeba wymyślenia alternatywy, w tym przypadku woreczków wielokrotnego stosowania wytworzonych z naturalnej bawełny, która nadaje im charakterystyczny, beżowy kolor. Woreczki są zazwyczaj małych rozmiarów, z tego względu nadają się raczej na przenoszenie tych samych produktów kupowanych na wagę, takich jak owoce, cukierki czy orzechy, większe modele mogą posłużyć zaś do przenoszenia chleba. W przeciwieństwie do reklamówek jednorazowych, woreczki te w pełni przepuszczają powietrze, dzięki charakterystycznej, siatkowej strukturze, co pozwala przenoszonym w nich owocom „oddychać” co chroni produkty spożywcze przed zepsuciem. Bardzo ważny aspekt tych woreczków, to tez ich niezwykła wytrzymałość, na wszelkiego rodzaju przetarcia czy rozdarcie, co tak często spotyka użytkowników jednorazówek. Woreczki mają postać niewielkich worków w kształcie prostokąta, dodatkowo zaopatrzonych w tasiemkę do ich związywania. Przy ich zakupie należy pamiętać, aby nie wybierać tego typu woreczków w kolorze innym niż beżowy, bo oznacza to że do ich produkcji użyto jakiś barwników czy innych substancji, które nie są ekologiczne. Obecnie dostępne są one w kilku rozmiarach, dzięki czemu można je dopasować do różnego typu produktów spożywczych i nie tylko. Mogą one bowiem służyć do przechowania drobiazgów, co ułatwi ich znalezienie w torebce, lub akcesoriów do makijażu. Cena tych woreczków jest oczywiście większa niż jednorazówek, ale z drugiej strony ich użytkowanie jest praktycznie nieograniczone, a po zabrudzeniu wystarczy wyprać je w pralce. Zakup tych woreczków, w perspektywie używania ich przez długi czas, staje się bardzo opłacalny.

Na rynku pojawia się coraz więcej gotowych rozwiązań ułatwiających prowadzenie bardziej ekologicznego trybu życia. Dzięki temu każdy z nas może zadbać o planetę, przy jednoczesnym wspieraniu producentów ekologicznych produktów. Z pewnością warto zainteresować się woreczkami wielorazowymi, drewnianymi szczoteczkami do zębów czy tez płatkami kosmetycznymi z naturalnych materiałów.