Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Czy warto jeździć rowerem? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Czy warto jeździć rowerem?

Żadnych wątpliwości chyba już teraz nie wzbudza to, że jazda na rowerze cieszy się coraz większą popularnością. Warto naprawdę dokładnie zastanowić się nad przyczynami tego zjawiska, bo będzie ono się przecież utrzymywało jeszcze przez całe dziesięciolecia, jeżeli nie dłużej. Pojazdy nazywane rowerami zostały wynalezione już stosunkowo dawno, ale trzeba przyznać, że w ostatniej dekadzie bardzo mocno się rozwinęły i być może to właśnie wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań wpłynęło na zdecydowany wzrost popularności. Czym nowoczesne rowery różnią się od pierwotnych? Różnice będą widoczne w wielu ważnych układach.

Ogromny potencjał nowego roweru szosowego

rowery szosowe romet huraganNiezwykle atrakcyjne w przypadku nowoczesnych rowerów jest to, że możemy na nich rozwijać imponujące prędkości zdecydowanie większe niż na pierwotnych egzemplarzach pojazdów tego typu. Prędkość wcale nie musi być jednak tutaj uzależniona tylko i wyłącznie od intensywności naciskaniu na pedały. Liczy się także właściwy rytm i ustawienie tak zwanych przerzutek. Działają one na zasadzie podobnej jak skrzynia biegów w samochodzie i tym samym pozwalają nam łatwiej pokonywać trudne przeszkody terenowe. Pokonanie wzgórza byłoby jednak praktycznie niemożliwe, gdyby nie opona z odpowiednim bieżnikiem, bo wtedy nawet śliski teren nie powstrzyma nas przed dotarciem do celu. Rowery szosowe Romet huragan nadają się jednak również do pokonywania codziennych tras związanych, chociażby z dotarciem do pracy czy innymi podstawowymi obowiązkami tego typu. Widzimy to doskonale, chociażby po tym, że niektóre egzemplarze sprzedawane przez producenta wyposażone są w koszyki umożliwiające nam zabieranie ze sobą różnych drobiazgów. Żeby prowadzić ten pojazd, potrzebujemy bowiem dwóch wolnych rąk, które utrzymujemy na kierownicy, bo to zapewnia nam stabilność i pozwala szybko skręcać. Jeżeli wiemy, że w trakcie użytkowania roweru możemy się regularnie spotykać z koniecznością nagłego hamowania, to zainwestujemy hamulce tarczowe.

Są one praktycznie niezniszczalne, gdyż w większości przypadków umieszczone są w specjalnym oleju, który chroni wszystkie elementy takiego układu hamulcowego. Rama roweru wcale nie musi być kojarzona tylko i wyłącznie z kilkoma metalowymi rurami, które zostały ze sobą przez producenta odpowiednio zespawane. Coraz częściej zamiast z metalu powstają one na przykład z włókna węglowego lub są nim na powierzchni pokrywane dla dodatkowego wzmocnienia. Przyglądając się rowerem szosowym, zauważymy, że mogą być wyposażone w błotniki i specjalne osłony na łańcuch.