Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Czy warto pójść na imprezę intergracyjną? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Czy warto pójść na imprezę intergracyjną?

Dziś w wielu firmach organizuje się imprezy, na których wszyscy pracownicy mogą się lepiej poznać. Bez wątpienia to bardzo ważne, by w firmie panowała miła i przede wszystkim dobra atmosfera. Dlatego też takie działania ze strony pracodawców, pracownicy odbierają bardzo pozytywnie. Wiele osób jednak rezygnuje z uczestniczenia w takich imprezach. Zatem warto na nie chodzić, czy może jednak nie?

Korzyści wynikające z pójścia na imprezę integracyjną

imprezy integracyjneZdecydowanie na imprezy integracyjne warto chodzić. Jednak czemu? Przede wszystkim powinniśmy chodzić na nie dlatego, że mają nam one pomóc. Gdy jesteśmy nowi w firmie, zawsze chcemy nawiązać jakieś kontakty. Czasem jednak nasza nieśmiałość sprawia, że nie jesteśmy w stanie przełamać swojej bariery i kogoś poznać. Poza tym niekiedy nie ma nawet na to czasu. Jeśli są pewne określone obowiązki do wykonania, wówczas trzeba się nimi zająć. Krótka przerwa na śniadanie może okazać się zdecydowanie zbyt krótka, by kogoś choć trochę poznać. Obecnie imprezy integracyjne cieszą się naprawdę ogromną popularnością. Przede wszystkim na nich atmosfera jest zupełnie inna. Gdy rozmawiamy z kimś w pracy, jesteśmy bardzo formalni. Natomiast gdy idziemy na taką imprezę, wszystko się zmienia. Przede wszystkim możemy się bardziej otworzyć i rozmawiać na bardziej prywatne tematy. Poza tym w pracy mamy mnóstwo osób i czasem to sprawia, że choć ktoś wydaje nam się miły i uprzejmy, nie podejdziemy do niego przy wszystkich. Na takiej imprezie jest zupełnie inaczej. Jest sporo miejsca, dobre jedzenie i bardziej intymna atmosfera. Każdy może znaleźć spokojny kąt do tego, by porozmawiać przykładowo ze swoimi współpracownikiem. Oczywiście na takich imprezach nie brakuje także atrakcji. Bardzo często są jakieś tańce, gry i oczywiście loterie. Szczególnie jeśli firma jest duża, takie loterie są tym bardziej atrakcyjne. Dlatego też zdecydowanie warto na takie imprezy chodzić. To nam pomoże przede wszystkim pokonać swoje obawy i przełamać bariery. To bardzo ważne, by mieć dobre kontakty ze swoimi współpracownikami. W końcu w naszej pracy spędzamy naprawdę mnóstwo czasu.

Obecnie takie imprezy integracyjne są organizowane praktycznie w każdej firmie. Nawet jeśli ma ona tylko kilku pracowników, robi się dla nich jakiś dzień zapoznawczy. To bardzo ważne, by mieć to na względzie. Jeśli pracownicy się lubią, wszystko idzie przede wszystkim szybciej. Są oni bowiem zgrani, pomagają sobie przy jakichś trudniejszych zadaniach i potrafią się wesprzeć w każdym momencie.