Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Czy warto używać shakerów? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Czy warto używać shakerów?

Wraz z nadejściem lata, częściej wychodzimy na imprezy nie tylko plenerowe, ale także te w klubach i barach. Jest to okazja do dobrej zabawy, poznania nowych ludzi oraz odstresowania się po ciężkim tygodniu w pracy. Najczęściej idziemy do miejsc, które już znamy i wiemy, że tam się nie zawiedziemy. Co czyni dany klub wartym odwiedzenia? Z pewnością dobra muzyka, ale także inne czynniki. Zwracamy też uwagę również na to, ile jest miejsca do tańca, a także na to, jaka jest oferta napojów przy barze.

Robienie drinków w shakerze

shakery do drinkówNie wszyscy muszą być fanami napojów wyskokowych. Coraz więcej ludzi skłania się ku wyeliminowaniu ich ze swojego jadłospisu z różnych powodów. Alkohol w połączeniu ze słodkimi sokami i syropami jest bardzo kaloryczny, zatem jest unikany przez osoby dbające o linię. Inni z kolei nie lubią posmaku alkoholu, toteż unikają jego spożycia. Jednakże, na wszelkiego rodzaju imprezach da się zauważyć, że prawie każdy trzyma w dłoni jakiś kubek – czy to z drinkiem alkoholowym, czy pozbawionym procentów. Zatem bar musi być przygotowany na przyrządzanie takich napojów. Robienie drinków nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Jeżeli barman idzie na łatwiznę i po prostu nalewa po kolei dane składniki do kubka – ciężko się takim napojem delektować. Dlaczego? Alkohol osadza się na dnie, zatem pijąc przez słomkę, najpierw w ustach czujemy ostry smak zamiast takiego, jaki sobie wybraliśmy. Dlatego w wyposażeniu każdego baru powinny znaleźć się shakery do drinków. Służą właśnie do tego, aby idealnie połączyć ze sobą mieszankę wybranej wódki lub innego napoju procentowego z syropami czy sokami. Shaker jest wykonany z metalu, przy czym jest niezwykle lekki, przez co jego używanie nie jest trudne. Z czasem stało się nawet widowiskiem. Niekiedy barman potrafi uczynić z mieszania drinka niesamowity pokaz, ku uciesze stojących przy barze, co wpływa także na to, że zostawiają oni więcej w kasie, a także w słoiku na napiwki. Jest to zatem idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Bez picia napojów wyskokowych da się dobrze bawić, jednakże nie musimy z tego rezygnować, jeśli tego nie chcemy. Dobrze przyrządzony napój jest w stanie podtrzymać nasz nastrój aż do zamknięcia klubu, w którym się bawimy. Powinien być zatem dobrze wymieszany, wręcz wstrząśnięty. Na szczęście jest na to łatwy i przyjemny sposób, który może stać się nawet sztuką. Jeżeli prowadzimy bar, warto zatem zadbać o to, aby taki przedmiot do przyrządzania idealnych mieszanek się w nim znalazł.