Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Czym jest ochronny system antypoślizgowy? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Czym jest ochronny system antypoślizgowy?

Prawie każdy człowiek dba o bezpieczeństwo. Zdarzają się wyjątki potwierdzające regułę, ale z zasady dla każdego z ludzi jest ono ważne. Z tego powodu zapinamy pasy w samochodzie, zamykamy drzwi na klucz czy ubezpieczamy się na życie. I tak, jeśli w życiu prywatnym jest to raczej kwestia osobistego wyboru i nadania bezpieczeństwu pewnej rangi, tak w życiu zawodowym w większości regulują tę kwestię przepisy.

Jak się chronić przed poślizgnięciem w pracy

ochronne systemy antypoślizgoweW każdej firmie znajdziemy jakieś ochronne systemy antypoślizgowe. Czemu? Z dwóch podstawowych powodów: zdrowie i życie pracowników zakładu – to po pierwsze, i po drugie: ewentualne odszkodowania. A zdecydowana większość osób wie, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. W skład takich systemów antypoślizgowych mogą wchodzić maty ochronne antypoślizgowe, profile ochronne i antypoślizgowe na schody, wszelkiego rodzaju poręczy czy krat pomostowych. Wszelkie powierzchnie antypoślizgowe również pełnią funkcję ochronną. Jest to ściśle związane z przepisami BHP. Maty ochronne mogą być z wypustkami, i w dwóch wersjach mogą być nawet płytki. Wszystko, by powierzchnia stała się bezpieczna. Schody pokrywa się specjalnymi nakładkami, jeśli ich powierzchnia jest gładka. Duża część mat czy nakładek może być przezroczysta, ale już do zastosowane na powierzchniach roboczych raczej nie powinny być transparentne. Ochrona regałów, słupków czy narożników powinna być jak najbardziej widoczna. Odbojnice, barierki czy bramy są już koloru żółtego, by były jeszcze wyrazistsze. Ochronne systemy antypoślizgowe są konieczne w każdym, przedsiębiorstwie, szczególnie zimą – tam gdzie na podłoże mają wpływ warunki atmosferyczne. Muszą być stosowane, ale w różnych stopniu. W jednej firmie wystarczy nakładka na schody i mapa antypoślizgowa ze szkoleniem BHP, a druga firma będzie cała oklejona żółto-czarną taśmą. Jednak każdy człowiek zdaje sobie doskonale sprawę z tego jak łatwo się pośliznąć. Większość też zdaje sobie sprawę z tego jak może być to niebezpieczne. W normalnym warunkach, a jeśli są one jeszcze dodatkowo niebezpieczne, sprawa staje się poważniejsza.

Dlatego tak ważne jest niedopuszczanie do tych sytuacji. Maty i nakładki wcale nie są drogie. A powodują, że zdrowie i życie pracowników nie jest narażone na niebezpieczeństwo. Czasami wystarczy ostrzeżenie, jak to widać w miejscach użytku publicznego. Stawiane są informacje, że powierzchnia jest świeżo myta i śliska. Powoduje to, że widząc komunikat jesteśmy ostrożniejsi. W miejscu pracy jest to jeszcze ważniejsze.