Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Czym palić w kominku? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Czym palić w kominku?

Posiadacze kominków na samym początku ich użytkowania zazwyczaj zastanawiają się, czym mają w nich w ogóle palić. Niestety inni po prostu rzucają do niego wszystko, co wpadnie im w dłonie, a do rozpalania używają kolorowych gazet. Musimy jednak wiedzieć, że postępując w taki sposób niszczymy środowisko naturalne i wszystkie nieczystości buchające z naszego komina będą od tej pory krążyły w powietrzu.

Jak rozpalić w kominku?

prasowany brykiet torfowy czy węgielCzęsto zadajemy sobie pytanie „prasowany brykiet torfowy czy węgiel?” Najwięcej osób jako materiał opałowy wybiera drewno. Jest to najbezpieczniejsza metoda, ale także najbardziej skomplikowana, jeśli chodzi o ułożenie. Jednak inne metody również sprawdzą się z powodzeniem. Mówi się o tym, że brykiet torfowy to również jedno z lepszych rozwiązań. Tak naprawdę jakość żaru uzyskiwanego z palenia brykietem torfowym i węglem jest porównywalna, jednak to brykiet torfowy jest produktem ekologicznie czystym. Poza tym cechuje go bardzo spokojny proces spalania. Mało tego – podczas palenia brykietem torfowym nie powstaje sadza, która zanieczyszcza szybkę oraz przewody kominowe. Niezaprzeczalną zaletą palenia brykietem torfowym jest również jakość popiołu, który powstaje po spaleniu. To doskonały środek do nawożenia roślin, który bogaty jest w substancje odżywcze, dzięki którym rosną one dużo szybciej. Jeśli zastanawiamy się, który materiał będzie palił się dłużej, warto powiedzieć, że czas ten jest taki sam. To dlatego wybór surowca powinien zależeć już tylko od nas. Pamiętajmy o tym, że brykiet ma bardzo spokojny proces spalania, podczas którego nie wydzielają się żadne szkodliwe związki, ponieważ jest to produkt w pełni naturalny. Poza tym twarde, sprasowane kostki umożliwiają łatwe wypełnienie komory i nie rozpadają się. Często podkreśla się, że najlepiej jest jeśli materiału opałowego będziemy dodawać często, jednak jego ilości będą małe. Z brykietem oraz węglem jest to możliwe! Jeśli stoimy przed wyborem brykietu torfowego lub węgla, najekologiczniej będzie wybrać tę pierwszą opcję. Warto zaznaczyć, że brykiet torfowy pali się tak długo jak węgiel, a więc ostateczny wybór zależy również od zasobności naszego portfela.

Widok płonącego kominka to jeden z najlepszych widoków. Jego obserwowanie potrafi uspokoić nasze nerwy po ciężkim dniu. Jednak zanim pojawi się płomień, często musimy się sporo napracować. To dlatego zanim zaczniemy pierwszy raz rozpalać ogień w kominku, zapoznajmy się z ogólnymi zasadami, dzięki którym czynność ta będzie nieco łatwiejsza. Pamiętajmy jednak o odpowiednim wyborze materiału opałowego.