Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Deski na podłogę zamówiłem w tartaku - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Deski na podłogę zamówiłem w tartaku

Kiedy przyszło mi położyć nową podłogę w moim domu to nie do końca wiedziałem co na niej położyć. Odkąd powstał dom, w którym mieszkam, była w nim podłoga wykonana z drewna. Właściwie to nawet po kilkudziesięciu latach ta podłoga wcale nie wyglądała źle. To tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że taka podłoga to chyba jest najlepszy pomysł na kolejne dekady. Postanowiłem więc znaleźć producenta i kupić deski podłogowe. Okazało się, że najlepszy budulec można dostać w tartaku.

Tartaki produkują solidną deskę podłogową

polecany producent deski podłogowejJakby nie patrzeć to miało to swoją niezaprzeczalną logikę. Przecież drzewo można kupić w tartaku, a więc i deski też można tam przecież kupić. Tylko teraz dochodziła do tego kwestia obróbki takich desek i przygotowania ich do takiego stanu, żeby można je było zamontować na istniejące już legary. I tutaj niestety, ale trafiła mi się taka niespodzianka, że musiałem wymieniać legary podłogowe, a więc i tak musiałem zrobić w tartaku solidne zakupy. Nawet kiedy szukałem w internecie producenta desek to i tak linki odsyłały mnie do oferty tartaków. Uznałem więc po prostu, że najbardziej polecany producent deski podłogowej to tartak, który znajduje się w pobliżu mojego miejsca zamieszkania. Kupiłem u nich zarówno drewno na legary jak i piękne deski podłogowe. Sam sobie przygotowałem deski do położenia, czyli właściwie to je dokładnie oszlifowałem. Montażu legarów i podłogi i tak nie byłem w stanie wykonać sam. Musiałem do tego zatrudnić stolarzy. Przecież wiadomo, że położenie podłogi drewnianej to nie jest zajęcie dla jednej osoby. A ja nawet nie próbowałem udawać, że się na tym znam czy rozumiem. Natomiast potrafię liczyć, dlatego właśnie deski kupiłem w tartaku bezpośrednio od producenta. Jeśli porównałem jego ceny do cen w hurtowniach i marketach budowlanych to dzisiaj wiem, że na tym zakupie zaoszczędziłem połowę. Można więc powiedzieć, że robociznę miałem za darmo, bo kosztowała mniej więcej tyle samo co zakup wszystkich materiałów. Za to teraz podłoga w moim domu wygląda nowocześnie, a co najważniejsze jest zupełnie nowa.

W domu położyłem zupełnie nową podłogę drewnianą. Liczyłem, że uda się to zrobić na starych legarach, ale okazało się, że wymagają one wymiany. Całe drewno zamówiłem w jednym miejscu. W najbliższym tartaku. Okazało się bowiem, że praktycznie każdy tartak to również producent deski podłogowej. A wiadomo przecież, że w tartakach drzewo jest z pierwszej ręki – prosto z lasu. Dużym plusem jest też cena desek kupionych w tartaku.