Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Dlaczego warto kupić tapetę szklaną? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Dlaczego warto kupić tapetę szklaną?

Wiele osób zastanawia się nad odpowiednim wykończeniem ścian w domu lub mieszkaniu. Ściany pomalowane farbą są sztampowe i nudne, z kolei okładziny z cegieł czy drewna nie pasują do każdego stylu. Dodatkowo trzeba zadbać o odpowiednie podłoże, a sam montaż bywa kłopotliwy. Dlatego warto jest rozważyć opcję zakupu odpowiedniej tapety.

Atrakcyjna tapeta szklana

mocna tapeta z włókna szklanegoDelikatny wzór w worek o różnej grubości lub w jodełkę sprawi, że wygląd ścian się poprawi, a jednocześnie tapeta nie będzie dominującym akcentem we wnętrzu. Jaką tapetę warto kupić? Obecnie najczęściej polecana jest mocna tapeta z włókna szklanego. Jakie posiada ona zalety? Na pewno ważny jest fakt, iż można ją zamontować w różnych pomieszczeniach. Nie tylko w salonie, czy pokoju dziennym, ale także w kuchni, a nawet łazience. Tapeta szklana jest niepalna, w związku z tym nie ma ryzyka, że w styczności z ciepłem z kuchenki, czy gorącym garnkiem ulegnie ona uszkodzeniu. Druga kwestia to fakt, iż jest to tak zwana tapeta zmywalna, czyli można ją czyścić. Jest ona odporna na wilgoć, w związku z tym na jej powierzchni nie gromadzą się drobnoustroje lub grzyby. To bardzo ważne z punktu widzenia trwałości i estetyki tapety (brudna, zapleśniała tapeta z pewnością nie prezentowała by się atrakcyjnie). Również to dobra wiadomość dla alergików – pleśń i grzyby są silnymi alergenami, które wywołują problemy z oddychaniem i problemy skórne. Tapeta z włókna szklanego jest także bardzo ładna. Dzięki niej ściana ma delikatną teksturę, nie jest całkiem gładka jak przy malowaniu ścian farbą (choć w ofercie dostępne są także tapety szklane w gładkie wersji bez tłoczenia). Jednak w przeciwieństwie do papierowych tapet wzory nie są tak krzykliwe, wyraziste, wielobarwne. Warto zaznaczyć, że tapetę szklaną można malować zwykłą farbą do ścian. W ten sposób można łączy w sobie ona zalety zwykłej tapety (wzór), z zaletami farby (łatwość wyremontowania ścian). Tapetę można malować wałkiem lub pędzlem, materiał nie chłonie farby, więc nie rozmięknie ona ani nie zawilgotnieje. W dodatku zużyje się mało farby, przez to właśnie, że nie będzie ona wsiąkać w tapetę szklaną. Jak widać tapeta szklana ma naprawdę wiele zalet.

Pięknie prezentuje się na ścianie, można ją kłaść w każdym pomieszczeniu. Jest odporna zarówno na działanie wody, jak i ognia, nie niszczeje, nie płowieje. Dzięki możliwiści malowania można ją wielokrotnie odświeżać bez konieczności zdzierania jej ze ściany. Tapeta szklana nawet przez kilkadziesiąt lat będzie cieszyć oko domowników i gości.