Dlaczego warto regularnie uczęszczać do dentysty?

Regularne wizyty u dentysty są ważne nie tylko w przypadku wystąpienia bólu zęba, czy problemów natury stomatologicznej. Chodzenie do dentysty jest bardzo ważne względem profilaktyki i po prostu dbania o zdrowie naszej jamy ustnej. Dzięki systematycznym wizytom jesteśmy w stanie skutecznie zapobiegać rozwojowi próchnicy, czy wykrywać problemy we wczesnej fazie rozwoju.

Kiedy udać się do dentysty?

ceniony dentysta mokotówNawet jeżeli nie dostrzegamy żadnych problemów stomatologicznych, na wizyty kontrolne i tak warto się udać co najmniej raz na pół roku. Przegląd naszej jamy ustnej pozwoli na wcześniejsze wykrycie i jednocześnie leczenie potencjalnych problemów, jak znana wszystkim próchnica lub choroby przyzębia i zmiany w błonie śluzowej. Oczywiście regularne wizyty to nie jedyne momenty w których pomoże nam ceniony dentysta Mokotów to miejsce w którym znajdziemy wyspecjalizowanych dentystów do których warto udać się oczywiście także w nagłych przypadkach, jak na przykład ból zęba, trudności w żuciu, przy pojawieniu się nadwrażliwości zębowej lub w przypadku czucia dyskomfortu w jamie ustnej. W takich sytuacjach należy jak najszybciej umówić się na wizytę u dentysty. Ból może bowiem być objawem poważniejszego problemu, który wymaga interwencji stomatologicznej. Jeżeli dostrzegamy jakiekolwiek niepokojące zmiany w naszej błonie śluzowej jamy ustnej, czyli na przykład owrzodzenia, aft, lub też zauważymy, że nasze dziąsła są obrzęknięte i zmieniły kolor na mocno czerwony, warto jak najszybciej skonsultować się z dentystą. Jeśli występuje krwawienie dziąseł podczas szczotkowania zębów, obrzęk, zaczerwienienie czy cofanie się dziąseł, również należy czym prędzej umówić się na wizytę dentystyczną. Mogą to być oznaki choroby przyzębia, która wymaga leczenia w celu uniknięcia dalszych powikłań. Do dentysty udajemy się również w przypadku utraty zęba lub jego uszkodzenia. Im szybciej zostanie w tej kwestii podjęte leczenie, tym pamiętajmy, że większe są szanse na uratowanie zęba, czy wręcz skuteczne jego odbudowanie. 

Pamiętajmy, aby nie zwlekać z wizytą u dentysty. Choć wiele osób wciąż boi się wszelkich zabiegów dentystycznych, to przecież dziś dentyści operują na nowoczesnym sprzęcie, a ponadto do praktycznie każdego zabiegu, włącznie z tym związanym z leczeniem próchnicy, możemy poprosić o miejscowe znieczulenie. Nawet jeżeli sam zabieg ma być bezbolesny. Dzięki temu nie będziemy czuli dyskomfortu i pokonamy w sobie strach przed regularnymi wizytami. Nie zapominajmy także, że jeżeli będziemy zwlekać, problemy w naszej jamie ustnej nie naprawią się magicznie, a jedynie pogorszą. Ząb może chwilowo przestać nas boleć, aby za jakiś czas ból wrócił ze zdwojoną siłą.