Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Dlaczego warto wykonać USG nóg podczas ciąży? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Dlaczego warto wykonać USG nóg podczas ciąży?

Każda kobieta w ciąży powinna dbać o swój stan zdrowia, ponieważ jest ona obciążona pewnymi dolegliwościami. Szczególnie one pojawiają się w trzecim trymestrze ciąży. Wówczas dziecko jest na tyle duże, że obciąża organizm kobiety chociażby z powodu zmniejszenia przepływu krwi w dolnej części ciała. Powstają obrzęki oraz żylaki, które mogą skutkować poważniejszymi dolegliwościami. Z uwagi na to, warto jest profilaktycznie wykonać usg kończyn dolnych.

Profilaktyczne USG kończyn dolnych

usg kończyn dolnych w krakowieLekarz prowadzący ciąże powinien badać kobietę pod różnym względem. istotne jest badanie żył podczas ciąży, w związku z tym badanie to jest konieczne dla tych, którzy cierpią na obrzęki oraz powiększenie naczyń żylnych. USG kończyn dolnych w Krakowie jest istotne z tej racji, że można dzięki temu uniknąć niebezpiecznej choroby, jaką jest zakrzepica żylna. Spowodowana ona jest wolniejszym przepływem krwi w żyłach, a co za tym idzie, wzrostem zakrzepów. Zakrzepy te mogą zaklejać ścianki żył przez co pękają, powstają tak zwane pajączki. Zakrzep też może się przedostać w krwiobieg, przez co istnieje narażenie życia. Najgorszą sytuacją jest to, gdy przedostanie się do płuc. wówczas często kończy się to utratą życia. W związku z powyższym, USG kończyn dolnych jest tak ważne podczas przebiegu ciąży. W przypadku zauważenia przez lekarza niepokojących zmian na ultrasonograficznym obrazie, można zacząć przeciwdziałać negatywnym skutkom zakrzepicy. Szczególnie powinny je wykonać kobiety w ciąży, których objętość nóg wzrasta. Niepokojącym objawem jest również fakt, że średnica nogi w porównaniu do drugiej nogi może być zróżnicowana. Towarzyszyć temu może ewentualny ból powiązany z zaczerwienieniem. Trzeba wówczas szybko reagować, aby uniknąć zatoru płucnego, o którym wcześniej wspomniano. Początkowym objawem tego alarmującego stanu może być nagła duszność oraz ból w klatce piersiowej – wówczas należy szybko pojawić się w szpitalu, bo może to skończyć się naprawdę bardzo dramatycznie!

Wobec wszelkich schorzeń wynikających z zakrzepicy żylnej, badanie kończyn poprzez USG staje się istotne z punktu widzenia ratowania życia. jest nieinwazyjne i bezbolesne. Warto je stosować profilaktycznie, a już koniecznie w przypadku wyżej wymienionych objawów. Jest całkowicie bezpieczne dla rozwijającego się w łonie matki dziecka. Z tego też względu nie warto unikać tego dodatkowego badania, jeśli kobieta jest w ciąży, bo to może przyczynić się do zmniejszenia skutków ubocznych nacisku na żyły kończyn dolnych.