Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Do czego służy membrana dachowa? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Do czego służy membrana dachowa?

Bez dachu trudno było sobie wyobrazić wygodne i bezpieczne przebywanie w budynku. Właśnie dlatego tak ważne jest, by dach był odpowiednio szczelny. Ma na to wpływ oczywiści pokrycie dachowe, ale ono samo może się okazać niewystraczające, aby zapewnić odpowiedni poziom ochrony.

Jaką membranę dachową wybrać?

solidna membrana dachowa ventiaBez dachu przebywanie w danym budynku było by praktycznie niemożliwe, a na pewno nie komfortowe. To właśnie dach bowiem zapewnia odpowiednią ochronę przed różnego rodzaju niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dlatego też tak ważne jest, by był on dodatkowo zabezpieczony. Samo porycie dachowe może nie wystraszyć, aby zapewnić ochronę na przykład przed zacinającym deszczem czy też śniegiem. Przed tymi czynnikami jest w stanie chronić jedynie solidna membrana dachowa ventia. Membrana to nic innego jak specjalna folia, która jest mocowana zaraz pod pokryciem dachowym. Jej główną rolą jest zwiększanie skuteczności funkcji pełnionych przez pokrycie dachowe. Dobrze dobrana membrana jest w stanie zapewnić stu procentowe zabezpieczenie przed zacinającymi opadami, ale również i przed zbytnią utratą ciepła przez dach. Kluczowe jest jednak, by dobrać odpowiedni rodzaj takiej właśnie folii. Przede wszystkim, dobrze by wybrana przez nas membrana miała kilka warstw. Z jednej strony pełnione przez nią funkcje izolacyjne i ochronne będą znacznie lepsze. Z drugiej zaś, wielowarstwowość folii sprawi, że znacznie skuteczniej będzie ona zabezpieczała przed odpływem ciepłego powietrza z wnętrza budynku tym samym, możliwe będzie zaoszczędzenie sporej kwoty, wydawanej zazwyczaj na ogrzewanie budynku. Folia dachowa, którą wybierzemy powinna jednak posiadać także inne kluczowe funkcje. Bardzo ważne jest więc, by była ona odpowiednio solidna. Jest to ważne, by nie uległa rozdarciu, gdyż w takim  wypadku nie będzie ona w stanie prawidłowo pełnić swoich funkcji. Odporność na rozdarcie jest bardzo ważna w szczególności podczas montażu takiej membrany, gdzie bardzo często dochodzi do jej uszkodzenia. Niektóre membrany sa wyposażone w dodatkowe udogodnienia, które jeszcze bardziej ułatwiają ich montaż – na przykład w specjalne, samoprzylepne paski. Dzięki nim membrana lepiej przylega do konstrukcji nośnej dachu.

Dach pełni bardzo istotną role w każdym budynku. Dlatego też tak ważne jest, by był w stu procentach szczelny, a jednocześnie by chronił również przed zacinającymi opadami, a także przed utratą ciepła z budynku przez dach. W tym celu warto jest przemyśleć montaż folii dachowej. Jest ona wstanie skutecznie dopełniać funkcje pokrycia dachowego.