Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Do czego wykorzystuje się komory hiperbaryczne? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Do czego wykorzystuje się komory hiperbaryczne?

W obecnych czasach coraz większa popularnością cieszą się nieinwazyjne metody leczenia pochodzenia naturalnego, takie jak terapia zimnem czy tlenem. Dzięki tym rodzajom terapii, możliwe jest znaczące złagodzenie lub eliminacja zespołów chorobowych o różnym natężeniu. Do przeprowadzenia terapii na przykład  z użyciem tlenu, potrzebny będzie jednak profesjonalny sprzęt.

Jak działają komory hiperbaryczne?

ratownicza komora hiperbarycznaOd kilku lat coraz większą popularnością cieszą się metody leczenia i terapii z wykorzystaniem naturalnych środków, takich jak tlen czy niska temperatura. Są to metody nieinwazyjne, które mogą być uzupełnieniem terapii konwencjonalnej, lub też służyć jako główna metoda leczenia. Dzięki tego typu terapiom można radzić sobie ze schorzeniami na które póki co nie są dostępne żadne leki. Oczywiście, aby móc stosować takie metody leczenia, na przykład terapie tlenową, potrzebny jest profesjonalny sprzęt, taki jak ratownicza komora hiperbaryczna. Jest to urządzenie dzięki któremu można przeprowadzać tak zwaną tlenoterapie, czyli nieinwazyjną metodę leczenia za pomocą tlenu podawanego pod wysokim ciśnieniem. Dzięki terapii tlenowej, można leczyć schorzenia i objawy na które nie znaleziono żadnego leku, takie jak obrzęki, zatrucia czadem, zakażenia czy urazy mechaniczne. W jaki sposób działa terapia tlenowa? Pacjenta umieszcza się w komorze hiperbarycznej, gdzie jest on poddawany mieszaninie gazów, zawierających bardzo wysokie stężenie tlenu przy warunkach podwyższonego ciśnienia. Po zamknięciu komory bardzo ważne jest stopniowe podwyższanie panującego w niej ciśnienia, tak aby terapia tlenowa była dla pacjenta w pełni bezpieczna. Po podwyższeniu ciśnienia na określoną wysokość jest ona utrzymywane na stałym poziomie, a do momentu zakończenia terapii, gdzie ciśnienie jest bardzo powoli obniżane. Efekty terapii w komorach hiperbarycznych są widoczne praktycznie od razu. Dzieje się tak dzięki znacznemu zwiększeniu tlenu w organizmie, które ma szanse dotrzeć do tych komórek, które zazwyczaj są niedotlenione. Dzięki temu następuje przyspieszone gojenie ram, poprawa krążenia, usuwane są z organizmu pacjenta szkodliwe substancje i związki, w tym czad, oraz następuje zmniejszenie obrzęku tkanek. Terapia w komorze hiperbarycznej ma również udowodnione klinicznie działanie bakteriobójcze i wirusobójcze.

Nowoczesne terapie tlenowe przynoszą bardzo dobre rezultaty, dzięki temu że są w pełni nieinwazyjne. Pomagają usuwać z organizmu szkodliwe substancje, co na przykład bardzo pomaga w przypadku pacjentów zatrutych czadem. Oczywiście bardzo ważne jest, aby do przeprowadzenia takich terapii posiadać odpowiedni, wysokojakościowy sprzęt.