Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Do jakich kuchni zlewy granitowe? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Do jakich kuchni zlewy granitowe?

Nazwa tego produktu może być stosunkowo myląca, bo nie należy go mylić z czymś, co jest rzeźbione w granitowym bloku, ponieważ w praktyce taki zlew powstaje zupełnie inaczej gdyż jest połączeniem kilku różnych składników. Proces produkcyjny jest przeprowadzany w taki sposób, że w zlewie granitowym nie musimy obawiać się dosłownie żadnych chropowatości, bo często na jego zewnętrznej powierzchni powstaje specjalna powłoka z żywicy. Do 80% składu chemicznego zlewu może stanowić specjalny piasek kwarcowy i to on nadaje wagę temu wszystkiemu. Również ona może być traktowana jako zaleta.

Czy zlewy kuchenne są bezpieczne?

praktyczny zlew kuchenny granitowy czarnyŻeby zrozumieć, na czym polegają kwestie związane z bezpieczeństwem w przypadku zlewu kuchennego, musimy najpierw być świadomi, że nalewamy do niego czasami naprawdę bardzo gorącą wodę. Na szczęście składniki zlewu są łączone w taki sposób, żeby nawet szok termiczny nie doprowadził do powstania pęknięć na takiej powierzchni. Praktyczny zlew kuchenny granitowy czarny to coś naprawdę eleganckiego, bo do składników zaliczają się także barwniki. Właśnie od koloru w dużej mierze będzie zależało to, do jakiego stylu kuchni dopasujemy swój zlew, bo dostępne są nawet egzemplarze niebieskie. Producent może zaoferować nam nawet taki egzemplarz, który ma wykonaną specjalną powłokę antybakteryjną. Nawet w jego przypadku do umycia zlewu kuchennego wystarczy odrobina płynu do mycia naczyń i wody do spłukania. Fabrycznie ma on przecież otwór wykonany po to, żeby umożliwić odpływ niepotrzebnych już cieczy. Nawet w kuchniach niewielkich i takich o specyficznym wyglądzie zlewy sprawdzą się doskonale. Tym bardziej że mają wspaniałe blaty przystosowane do montażu. Odpowiednie rozłożenie otworów montażowych gwarantuje bowiem że w przypadku szafki ciężar zlewu nawet pełnego naczyń nie będzie stanowił kłopotu. Jeżeli zależy nam na klasycznym stylu kuchni, w której taki zlew się znajdzie, to powinniśmy kupić przede wszystkim egzemplarz wpuszczany głęboko w powierzchnię szafki.

Na rynku występuje teraz coraz więcej egzemplarzy, które montujemy bez śrub, bo zamiast tego swobodnie korzystamy z kleju wysokiej jakości dołączonego przez producenta. Przynajmniej częściowo dzięki zlewom kuchnia będzie pomieszczeniem, którego nie musimy przez całe lata remontować, bo takie zlewy wystarczają nawet na dziesięciolecia. Cena takiego zlewu będzie jednak zależna również od ilości komór, bo niektóre mogą być przystosowane na przykład do suszenia naczyń. Nie wszędzie są potrzebne zlewy dwukomorowe.