Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Dobry nawóz wapniowy - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Dobry nawóz wapniowy

Jeśli wydaje się nam, iż nasze rośliny kiepsko rosną, a tegoroczne plony są słabe warto zastanowić się nad sprawdzeniem odczynów gleby. Może się okazać, iż nasza gleba jest zakwaszona. W ten sytuacji będzie trzeba przygotować się do nawożenia mieszanką wapniową. Dzięki wapnu będziemy mogli zmienić odczyn naszego pH podłoża na obojętny lub delikatnie alkaliczny. Ten typ jest najlepszy dla większości roślin uprawnych. Na pewno zauważymy znaczące zmiany po zadbaniu o naszą ziemię, aby miała jak najlepszy odczyn.

Poprawne pH gleby z nawozem

polecany nawóz wapniowy granulowanyGdy po wykonaniu odczynów gleby dowiadujemy się, iż pH naszej gleby jest za niskie, a przez to podłoże jest kwaśne, należy odpowiednio o nie zadbać. Pomoże nam w tym polecany nawóz wapniowy granulowany, tlenkowy, a także węglanowy w zależności od tego jaką uprawę mamy. Nie zapomnijmy o dostosowaniu do rodzaju uprawianych roślin. Istotne jest to, iż wartości odczytane z miernika chemicznego albo elektrycznego posłużą nam do obliczeń idealnej dawki nawozu do naszej uprawy. Warto regularnie nawozić glebę wapniem, ponieważ bez niego nasze rośliny będą wątłe, a także słabo będą pobierać substancje odżywcze oraz wodę z  ziemi. Wapń jest jednym z najważniejszych składników dla roślin, a bez niego rośliny mają ograniczone możliwości rozwoju. Nawożenie powinniśmy rozpocząć z końcem zbiorów, czyli późnym latem bądź jesienią. Wykonuje się je zwykle poprzez przekopywanie wapnia z podłożem. Jedną z wad tego produktu jest jego pyłowość, dlatego nawoźmy w dni bezwietrzne. Ważne jest również to, aby nawożona gleba nie była wilgotna. Inną ważną kwestią jest dawka dostosowana do obecnych odczytów podłoża. Pamiętajmy, że na glebach lekkich nawozów wapniowych się nie powinno stosować, najlepiej używać ich na glebach ciężkich, które poprawnie przyjmą wartości. Nie zapominajmy też, że wapna nie mieszamy absolutnie z innym typem nawozu. W przeciwnym wypadku składniki pokarmowe mogą się wzajemnie blokować, co skutkuje nieskutecznością obydwu typów produktu.

Aby zadbać o obfitość naszych plonów i piękno roślin należy regularnie dbać o ich nawożenie. Jeśli są nijakiej jakości może oznaczać to, iż mamy do czynienia z kwaśną glebą. Jeśli chcemy pozbyć się tego problemu musimy zastosować nawóz wapniowy. Dzięki niemu zmienimy odczyn podłoża na obojętny bądź lekko alkaliczny. W ten sposób poprawimy jakość naszych roślin, gdyż będą one w stanie lepiej przyjmować wodę oraz składniki pokarmowe z gleby. Dlatego raz do roku zadbajmy o odpowiednie nawiezienie uprawy.