Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Dodatki do oleju silnikowego - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Dodatki do oleju silnikowego

Głównym zadaniem dodatków do oleju silnikowego jest znaczne poprawienie działania podzespołów silnika. Są to tak zwane substancje uszlachetniające olej silnikowy, charakteryzujące się wieloma cechami, a ich stosowanie niesie ze sobą wiele korzyści dla silnika. Należy jednak zachować szczególną ostrożność podczas ich używania, a korzystanie z tego typu preparatów ograniczyć do takich, które oferowane są przez znanych i polecanych producentów. Dużą popularnością cieszą się niemieckie oleje uszlachetniające do silników, tak samo jak oleje do silników. 

Zastosowanie dodatków uszlachetniających do oleju silnikowego

dodatek do oleju silnikowegoPowszechnie wiadomo, że podstawową ochronę silnika odpowiedzialny jest olej. Istnieje jednak wiele przypadków, gdzie użycie samego oleju nie jest wystarczającym rozwiązaniem. Największe problemy sprawiają samochody nowe, które są bardzo intensywnie eksploatowane, ale również stare samochody, których szczelność układu napędowego i innych jest znacząco zniszczona, ale także zanieczyszczona. Powstałe w wyniku intensywnej eksploatacji, bądź z racji wieku, wszelkiego rodzaju zabrudzenia, mogą znacząco przyczyniać się do obniżenia osiągów pojazdów. Głównie powstają takie problemy jak przecieki silnika i jego zużycie. Istotnym aspektem jest również to, że długo eksploatowany olej silnikowy, może stracić swoje właściwości, w skutek czego przestaje on chronić silnik co może doprowadzić do jego uszkodzenia. Aby zapobiec tego typu awariom, wielu kierowców, których pojazdy są na nie narażone w większym stopniu, decyduje się na użycie dodatków uszlachetniających. Dodatek do oleju silnikowego przyczynia się głównie do usuwania sadzy i szlamów, tego typu środki nazywane są dyspersyjnymi. Chronią one części ruchome silnika tworząc chemiczną aktywną powłokę, a także poprzez zastosowanie modyfikatorów tarcia. Kolejną grupą uszlachetniaczy do oleju silnikowego są antyoksydanty, które spowalniają jego zużycie, natomiast korozji silnika zapobiegają środki antykorozyjne. Istnieje również możliwość używania detergentów, które utrzymują silnik w tak zwanej czystości. Wiele z tych dodatków jest odpowiedzialna w głównej mierze za ograniczenie tarcia w silniku, pompach, przekładniach i sprężarkach.

Zastosowanie jakościowo dobrych dodatków do olejów, może przynieść wiele pozytywnych skutków. Między innymi mogą one zwiększać trwałość powierzchni metalowych, które narażone są na tarcie. Kolejną zaletą jest poprawianie lepkości oleju silnikowego lub jej ustabilizowanie. Dzięki temu, na tym samym oleju przejedziemy o wiele więcej kilometrów. Za pomocą dodatków do oleju silnikowego można również wspomagać zachowanie odpowiedniego ciśnienia oleju.