Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Dodatkowe ogrzewanie, co wybrać? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Dodatkowe ogrzewanie, co wybrać?

W czasach, gdy globalne ocieplenie jest faktem ekologiczne rozwiązania ogrzewania, coraz częściej witają pod strzechami domostw. Zarówno nowe, jak i stare budynki przechodzą termomodernizację. Mury są docieplane, okna wymienianie na nowe i w wielu miejscach pojawiają się rozwiązania do odzyskiwania ciepła. Coraz częstszym dodatkiem do tych rozwiązań jest także ogrzewanie podłogowe, które czasem ze względu na swoją bezwładność cieplną potrzebuje wsparcia.

Kominki jakiego typu?

kominki typu akumulacyjnegoZmodernizowane pod względem termicznym nowoczesne budownictwo cechuje się dużą bezwładnością. Zapewnia niskie zużycie energii i komfort, ale kosztem powolnego działania. Wszelkie zmiany temperatury wymagają czasu. Duża powierzchnia grzania występująca w ogrzewaniu podłogowym wymaga czasu. Jeżeli wywietrzymy, czy wręcz wyziębimy mieszkanie, to czas potrzebny do powrotu wymaganej temperatury będzie dużo wyższy niż w tradycyjnym podejściu. Należy o tym pamiętać szczególnie w przypadku korzystania z pompy ciepła i rekuperacji. Dobrym rozwiązaniem dodatkowym są kominki typu akumulacyjnego. Takie kominki nie dość, że są estetyczne i stanowią ciekawy, elegancki dodatek do pomieszczenia, w którym się znajdują to, są także efektywnym źródłem ciepła. Mogą dać dużo ciepła w krótkim okresie oraz zapewniają efektywne nagromadzenie energii. W odróżnieniu od zwykłych, klasycznych kominków nie oddają całej energii w samym momencie spalania paliwa. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich materiałów i konstrukcji magazynują ciepło, które następnie stopniowo oddają do otoczenia. Jest to rozwiązanie ekologiczne, które dodatkowo wprowadza do domu ciepło dokładnie wtedy, gdy go potrzebujemy. Takie rozwiązanie pozwala stosunkowo niskim kosztem uzupełnić istniejącą instalację. Nie ma konieczności rozbudowywania kotłowni i wbrew temu, co mogłoby się wydawać, nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że kominki są elementem, który pozytywnie ociepla wizerunek całego pomieszczenia. Szczególnie w zimowe wieczory, gdy za oknem śnieg i mróz.

Świadomość ekologiczna wymaga ograniczeniu naszego śladu cieplnego na ziemi. Konieczność ograniczenia wpływu ludzkości na klimat jest faktem. Dlatego nowoczesne rozwiązania stosowane w budownictwie skupiają się na jak najlepszym wykorzystaniu energii. Powstają niskoemisyjne rozwiązania, które zmieniają naszą przestrzeń. Korzyści, które daje nowoczesną technologią, są bezdyskusyjne. Niemniej jednak każdy potrzebuje czasem szybko dogrzać poszczególne pomieszczenia i w takich sytuacjach doskonale sprawdzają się kominki.