Druk na bawełnie – na czym polega?

Ciekawe motywy na koszulkach czy innych elementach lubianej odzieży to jeden z najbardziej popularnych chwytów modowych lub reklamowych. Do odbiorców najskuteczniej przemówimy poprzez zastosowany obraz, który jest najlepiej widoczny na codziennie noszonych ubraniach. Popularnym i często wykorzystywanym materiałem promocyjnym mogą być zatem firmowe koszulki z logo lub koszule czy bluzy zawierające ciekawe i barwne hasła promocyjne.

Jak wygląda druk na bawełnie?

na czym polega drukowanie na bawełnieNajchętniej i najczęściej wybieranymi tekstyliami promocyjnymi są oczywiście koszulki. Obecny na nich nadruk jest odpowiednio widoczny, a poza tym w podświadomości klientów, łączy się z tym, co dobre, wygodne, popularne i użyteczne. Koszulek z opracowanym logo, reklamowym printem czy hasłem jednak nie można zamówić bezpośrednio u producentów tkanin. Najlepszym rozwiązaniem pozostaje więc zakup jednokolorowych koszulek i przekazanie ich do drukarni tekstyliów, gdzie zostaną pokryte odpowiednim wzorem. Na czym polega drukowanie na bawełnie, która jest najbardziej bezpiecznym i najchętniej używanym rodzajem tkaniny na koszulki? Wiadomo nie od dziś. Chodzi o trwałe pokrycie powierzchni wzorem, który nie będzie ulegał stopniowemu niszczeniu i spieraniu. W przypadku motywów jednokolorowych – można posłużyć się tradycyjnym sitodrukiem, jednak przygotowanie matryc i brak możliwości wykonania druku próbnego czasem przedkłada nad tę metodę inną technikę, bardziej funkcjonalną i nowoczesną, polegającą oczywiście na druku cyfrowym. W tym przypadku zleceniodawca ma możliwość zapoznania się z próbnym efektem nadruku, a także posiada dosyć szerokie możliwości projektowania, jeśli chodzi o kształt czy zróżnicowanie kolorystyczne motywu. Materiał przed drukowaniem jest odpowiednio przygotowany, czyli apreturowany w celu osiągnięcia lepszego nasycenia kolorów i ich większej przyczepności, a po wykonaniu nadruku – hartowany w piecu – by kolor został utrwalony i nie ulegał odbarwieniu i niszczeniu na przykład podczas częstego używania lub prania.

Druk na tekstyliach to nie tylko modowy trend, lecz także sposób na reklamę i promocję. Użycie odpowiednich sloganów czy też logo firmy na pewno sprzyja budowaniu świadomości danej marki oraz jej popularyzacji. Idealnym sposobem na tekstylną promocję firm są oczywiście bawełniane koszulki, niemniej jednak w ich przypadku należy posłużyć się odpowiednią metodą drukowania, taką, która nie zniszczy delikatnej tkaniny i pozostawi trwały ślad nieulegający odpadaniu czy spieraniu.