Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Efektywne izolacje natryskowe - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Efektywne izolacje natryskowe

Nie da się ukryć, że od ocieplania w naszym domu zależy bardzo dużo. Przede wszystkim chodzi tutaj o sprawy dotyczące kosztów ogrzewania. Jeśli nasz budynek nie jest odpowiednio dobrze ocieplony to należy liczyć się  z tym, że koszty ogrzewania będą dość wysokie. Od jakiegoś czasu zaczęto stosować różne materiały do ocieplania. Na szczególnie dużą uwagę zasługuje tutaj oczywiście pianka poliuretanowa, która to obecnie uchodzi za materiał najbardziej efektywny w ocieplaniu. 

Sprawdzone metody ocieplania domów 

szybkie ocieplanie pianąPrzez dziesiątki lat do ocieplania domów nie przykładano zbyt dużej wagi. Najczęściej na drewnianych domach jedynie tworzono szalunki. Jednak warto zwrócić uwagę, że takie metody nie należały do zbyt skutecznych. Następnie stosowano do ocieplania styropian. To właśnie ten materiał zasłynął największą efektywnością i stosuje się go z powodzeniem aż do dzisiaj. Obecnie jednak są również dostępne inne metody ocieplania. Do takich zaliczyć możemy przede wszystkim piankę poliuretanową. Szybkie ocieplanie pianą to obecnie jedna z najlepszych i często wybieranych metod na tworzenie termoizolacji. Pianka poliuretanowa ma nie tylko doskonałe właściwości termoizolacyjne ale również jest to materiał mogący chronić przed wilgocią. Piana PUR występuje bowiem w wersji otwartokomórkowej. Oznacza to, że pianka ta może przepuszczać parę wodną. Dzięki tej właściwości nie tworzą się pod pianką kanaliki termiczne co sprawia, że nie dochodzi do kondensacji pary wodnej. Efekt tego jest taki, że możemy pozbywać się wilgoci przy jednoczesnym niedopuszczaniu chłodnego powietrza do wnętrza pomieszczenia. Drugim rodzajem jest pianka poliuretanowa o strukturze zwartokomórkowej lub też niekiedy jest ona zwana pianką zamkniętokomórkową. Ten rodzaj pianki wyróżnia się nieco większą wagą ale jednocześnie ma to przełożenie na efektywność. Pianka tego typu jest raczej stosowana do budynków murowanych. W przypadku drewnianych konstrukcji nieco częściej stosują się pierwszy z omawianych rodzajów pianki. 

Skuteczność pianki poliuretanowej jest wręcz zadziwiająca. Nie trzeba długo czekać na dostrzeżenie pierwszych efektów termoizolacji przy użyciu pianki PUR. Najczęściej różnicę odczujemy przede wszystkim na kosztach ogrzewania. Stosując termoizolację z pianki PUR możemy cieszyć się tym, że nasz system grzewczy będzie mógł działać na połowie mocy a i tak będzie on wystarczająco skuteczny. Firm zajmujących się tworzeniem termoizolacji pianką poliuretanową jest obecnie w Polsce bardzo dużo.