Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Elementy do pieców kaflowych - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Elementy do pieców kaflowych

Wydawać by się mogło, że współcześnie zawód zduna już nie istnieje. Nie do końca tak jest. Z roku na rok przybywa osób, które chcą posiadać w swoim domu piec kaflowy, ponieważ zależy mi zarówno na niezwykłej dekoracji, jak i na praktycznym urządzeniu. Osoby zajmujące się budową, czy też raczej montażem takich przedmiotów nazywa dziś się zazwyczaj po prostu fachowcami. Są oni jednak tak naprawdę prawdziwymi rzemieślnikami, którzy, pomimo z pozoru niesprzyjających takiej profesji czasów, z zapałem realizują różne, nierzadko artystyczne, projekty.

Zamówienie popielnika do pieca

popielnik do pieca kaflowegoElementy do pieców kaflowych można kupić oddzielnie. Bez większych problemów istnieje możliwość nabycia, chociażby pojedynczych, dekoracyjnych kafli. Najczęściej posiadacze pieców tego typu muszą wymieniać popielniki. Zbiorniki te, pomimo wykonania ich z dobrej jakości materiałów, są często nietrwałe, gdyż nieustannie mają styczność z gorącymi jeszcze odpadkami z paleniska, głównie z ciepłym popiołem i resztkami żarzącego się jeszcze drewna, bądź węgla. Niedawno sama zamawiałam nowy popielnik do pieca kaflowego. W Internecie znalazłam wiele ciekawych ofert z podobnymi produktami, jednak nie wszystkimi mogłam się zainteresować. Należy pamiętać, że nie każdy pojemnik na resztki powstające w wyniku procesu spalania jest taki sam i nadaje się do każdego pieca. Osobiście posiadam bardzo duży, zabytkowy piec kaflowy, który został własnoręcznie wybudowany przeze mojego pradziadka będącego z zawodu i zamiłowania zdunem. Popielnik, który posiadałam do tej pory, był oryginalnym elementem sprzętu, jednak miał już bardzo liczne uszkodzenia. Chciałam zamówić nowy, jednak podobny do tego, jaki wykonał mój pradziadek. Nie była to rzecz prosta, ponieważ popielnik został ozdobiony pięknymi różami stworzonymi ze stalowych prętów. Podobny dekor występuje także na kaflach mojego pieca. Nic zatem dziwnego, że nie umiałam znaleźć podobnego popielnika do mojego. Postanowiłam zamówić swój wymarzony przedmiot u zduna, którego adres znalazłam w Internecie.

Moje przygody z poszukiwaniem popielnika do pieca kaflowego dowiodły, że jest to produkt nadal chętnie kupowany i cieszący się zainteresowaniem wśród konsumentów. Widziałam wiele wspaniałych modeli, jednak zależało mi na odzwierciedleniu przedmiotu wykonanego przed laty przez członka mojej rodziny, więc postawiłam zapłacić za takie dzieło prawdziwego zdunowi. Jak się okazało, wbrew powszechnie panującej opinii, taki rzemieślnicy nadal istnieją i można skorzystać z ich usług.