Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Filmy 360 w mediach społecznościowych - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Filmy 360 w mediach społecznościowych

W marcu 2015 r. media społecznościowe uruchomiły obsługę publikowania i oglądania filmów 360 stopni, odtwarzając je w swojej witrynie internetowej i aplikacjach mobilnych na Androida. Firma macierzysta ogłosiła również, że będzie współpracować z producentami aparatów, aby ułatwić twórcom przesyłanie treści 360 stopni nagranych przy użyciu ich produktów.

Filmy 360 można udostępniać na portalach społecznościowych

film 360Jednak w 2017 roku zaczęto promować promować alternatywny stereoskopowy format wideo znany jako VR180, który jest ograniczony do pola widzenia 180 stopni, ale jest promowany jako bardziej dostępny do produkcji niż film 360 stopni i umożliwiający więcej głębokość, którą należy zachować, nie poddając wideo projekcji w kształcie prostokąta. Inne portale społecznościowe poszły w ich ślady, dodając obsługę wideo 360 stopni we wrześniu 2015 r., A następnie odsłoniły referencyjne projekty własnych systemów kamer 360 stopni W marcu 2017 r. ogłoszono, że do tej pory przesłano ponad milion filmów 360 stopni Serwisy streamingowe uruchomiły także obsługę wideo 360 stopni w marcu 2017 r.Zestaw, który jest zwykle dystrybuowany w postaci zestawów do samodzielnego wykonania składających się z tanich materiałów i komponentów, został uznany za pomoc w zwiększeniu dostępności wirtualnej rzeczywistości dla ogółu społeczeństwa oraz w przyspieszeniu adopcji 360-stopniowego wideo wydawców, takich jak dziennikarze głównego nurtu i marki medialne. Kwestionowano użycie terminu „rzeczywistość wirtualna” do opisu wideo 360 stopni, ponieważ VR zwykle odnosi się do interaktywnych doświadczeń, w których ruchy widza można śledzić, aby umożliwić interakcje w czasie rzeczywistym w środowisku wirtualnym, z orientacją i śledzeniem pozycji. W filmach 360 stopni lokalizacje widzów są stałe, widzowie są ograniczeni do kątów uchwyconych przez kamery i nie mogą wchodzić w interakcje z otoczeniem. Niedynamiczny charakter wideo oznacza również, że techniki renderowania nie mogą być stosowane w celu zmniejszenia ryzyka choroby lokomocyjnej.

Natomiast samochodowe kamery 360 działają w ten sposób, że system łączy ze sobą obrazy z kamer rozmieszczonych wokół pojazdu – zwykle w przedniej kratce, pod każdym lusterkiem bocznym i jednym z tyłu, który służy również jako kamera cofania. Kamery zamontowane pod lusterkami mają obiektywy szerokokątne, które pokrywają cały bok pojazdu.W smartfonach można również używać wewnętrznych czujników, takich jak żyroskop, do przesuwania wideo w zależności od orientacji urządzenia.