Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Frezarka Festool a produkcja zabawek - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Frezarka Festool a produkcja zabawek

Z dziada pradziada jestem stolarzem. Kocham tę pracę, struktura drewna i jego wyjątkowy zapach działają na mnie kojąco. Po wielu latach renowacji mebli postanowiłem zmienić branżę, w czym pomogły mi moje dzieci. Stały się pierwszymi testerami moich produktów, a to dlatego, że zacząłem produkować ekologiczne zabawki z drewna. Potrzebowałem do tego wielu specjalistycznych narzędzi, m.in. szlifierki i frezarki, ale inwestycja sprzęt szybko się zwróciła.

Zalety frezarki Festool

polecana frezarka festoolMoim pierwszym produktem przeznaczonym dla dzieci były drewniane puzzle. W ich projekcie pomogła mi żona, która do dziś zajmuje się w mojej firmie sprzedażą oraz administracyjną stroną prowadzenia działalności. Jest to dla mnie niezwykle pomocne, ale też pozwala nam na elastyczny czas pracy. Opiekując się dziećmi, to ogromna zaleta. Wróćmy jednak do tematu narzędzi, jakie wykorzystuje w swojej pracy na co dzień. Wśród nich na uwagę zasługuje frezarka. Sięgam po nią każdego dnia. Pozwala na wykonanie precyzyjnych cięć, które nierzadko są bardzo skomplikowane. Muszą być przy tym gładkie. Wiedziałem od razu, że zanim kupię to narzędzie, muszę być pewnym co do jego niezawodności i precyzji. Polecana frezarka Festool górnowrzecionowa OF 1010 574335 okazała się tym, czego szukałem. Czym mnie do siebie przekonała? Po pierwsze pozwala na wykonanie dokładnego cięcia, którego głębokość mogę ustawić z dokładnością do 1/10 mm. Po drugie jest to narzędzie wygodne i dające maksymalny komfort pracy. Jego konstrukcja jest lekka. Maszyna może być obsługiwana jedną ręką wzdłuż krawędzi, linii prostych i zakrzywionych. Producent daje też możliwość łączenia jej z innymi systemami frezów, szablonów i połączeń, a to daje szeroki wachlarz możliwości. Po trzecie, frezarka Festool jest wyposażona w szybki hamulec (OF 1010 EBQ), a w stół frezarski wbudowany jest mechanizm odsysający wióry. Bezpiecznie i w bardzo prosty sposób mogę też wymieniać frezy dzięki blokadzie wrzeciona. To wszystko sprawia, że zabawki wykonane w mojej pracowni cieszą się tak dużą popularnością. Są nie tylko ładnie i dokładnie zrobione, ale też mają wyjątkowo gładką powierzchnię, co w przypadku dzieci ma szczególne znaczenie.

W niedługim czasie mam też w planach zainwestować w profesjonalny odkurzacz mobilny, dzięki któremu utrzymanie mojego warsztatu w czystości będzie jeszcze prostsze. A muszę o to szczególnie dbać, zwłaszcza że w miejscu pracy często odwiedzają mnie moje dzieci. Zawsze uważam, by w zasięgu ich rączek nie znalazły się żadne niebezpieczne narzędzia i przedmioty.