Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Gamingowe zestawy komputerowe - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Gamingowe zestawy komputerowe

 

Ilość podzespołów oraz ich odmian i wariantów, dostępnych w sieciach komputerowych mogła być często dość przytłaczająca dla młodych gamerów, składających pierwszą maszynę do grania. Bardzo wiele podzespołów nie różniło się bowiem parametrami na pierwszy rzut oka, mając dość subtelne różnice, zauważalne dopiero w trakcie dłuższego użytkowania komputera. Coraz więcej profesjonalnych firm komputerowych oferowało więc złożenie maszyny wedle specyfikacji potencjalnego właściciela, pomagając w wyborze sprzętu.

Komputery gamingowe dla początkujących graczy

komputer gamingowy do 5000Wbrew pozorom, maszyny gamingowe nie musiały być wcale drogie. Mimo iż pojedyncze podzespoły, głównie będące układami graficznymi, osiągały często zawrotne ceny, nie były najczęściej o wiele lepsze niż tańsze odpowiedniki, choć nie posiadały atrakcyjnego dla wielu oświetlenia, czy agresywnego wyglądu zewnętrznego. Dla graczy preferujących zamknięte obudowy, lub też bardzo oldschoolowych gamerów, znacznie bardziej atrakcyjne były te części które polecane były przede wszystkim ze względu na swoje osiągi, a nie przez wygląd zewnętrzny czy dodatki wizualne. Komputer gamingowy do 5000 złożony całkowicie od podstaw mógł być więc maszyną bardzo mocną i szybką, rywalizując bez większego trudu ze sprzętem kosztującym nawet trzy razy więcej. Salony komputerowe, które składały maszyny gamingowe na zamówienie często korzystały z części niereferencyjnych lub licencjonowanych kopii, gdyż tego rodzaju części były nie tylko tańsze, ale również posiadały poprawione błędy, które pojawiały się w pierwowzorze. Mogło to być zwykłe usprawnienie systemu chłodzenia, aczkolwiek w wielu przypadkach producenci sprzętu niereferencyjnego używali własnych rozwiązań technologicznych by podnieść możliwości oryginalnego podzespołu bez jednoczesnego skoku ceny. Złożenie maszyny było więc kwestią wymagań i potrzeb samego użytkownika. Do komputerów gamingowych przede wszystkim używano owych części niereferencyjnych, zwłaszcza jeśli sprzęt miał posiadać satysfakcjonujące osiągi i uciągać najnowsze tytuły na wysokich ustawieniach graficznych.

Jedynym elementem na który stawiano największy nacisk było używanie zasilaczy w najwyższym standardzie jakości i oszczędności energii. Zasilacze chroniły wnętrze komputera przed skokami napięcia, ale również dostarczały energię do podzespołów, regulując przepływ prądu w zależności od potrzeb sprzętowych. Wysokiej jakości zasilacz mógł więc nie tylko wpływać na ekonomiczną pracę sprzętu, ale również na jego prawidłowe działanie.