Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Gdzie w Warszawie zrobię test wariografem? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Gdzie w Warszawie zrobię test wariografem?

Jestem adwokatem i aktualnie prowadzę sporą sprawę karną. Zauważyłem, że strona którą skarżę, uparcie trzyma się jednej wersji wydarzeń. Powtarzają ją tak, jakby nauczyła się tej historii na pamięć. Jako doświadczony adwokat domyślam się, że kłamie. Jednakże, domysł nie jest w żadnym wypadku dowodem. Na ostatniej rozprawie zapytałem się oskarżonego, czy zechciałaby się poddać badaniu wariografem. Sąd, co prawda nie zleca takich badań odgórnie, ale moja strona, czyli oskarżyciel zdecydował się pokryć koszty badania.

Jak wygląda badanie wariografem?

profesjonalny wariograf w warszawieW końcu w razie uzyskania pozytywnego dla nas wyroku, i tak będziemy wnioskować o zwrot kosztów, koniecznych do obrony i koszt badania wariografem zostanie uznany za koszt procesu. Teraz musiałem jeszcze tylko znaleźć miejsce w Warszawie, gdzie można przeprowadzić takie badanie. Profesjonalnych wariografów, których wyniki są uznawane przez sądy jest tylko 27 w całym kraju. Poszukiwanie wariografu w Warszawie rozpocząłem od internetu. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: profesjonalny wariograf w warszawie, i zacząłem przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć to czego potrzebuje. Umówiłem dogodny dla stron termin i teraz pozostało mi czekać na wyniki badania wariografem i kolejną rozprawę. Badanie wariografem jest bezbolesne i nieinwazyjne. Jest w pełni bezpieczne. Polega ono na tym, że monitoruje się wybrane funkcje organizmu badanego na poddawane mu bodźce zewnętrzne. Podczas kłamstw organizm reaguje w odpowiedni sposób i jest to niezależne od woli człowieka.Dochodzi między innymi do drgań w organizmie, nieznacznych skoków ciśnienia i tym podobnych sytuacji. Wariograf rejestruje te wszystkie zmienne. W związku z tym wariograf jest czasami nazywany wykrywaczem kłamstw.  Na początku badania wariografem zadaje się badanemu kilka oczywistych pytań typu: jak masz na imię?, ile masz lat? itp. Następnie uzyskuje się odpowiedzi na pytanie, które nas interesują. Jeżeli wariograf nie zarejestruje żadnych zmian w organizmie oznacza to, że z dużym prawdopodobieństwem ktoś mówi prawdę.

Jak się już wkrótce okazało badanie wariografem było strzałem w dziesiątkę w przypadku mojej sprawy. Wariograf zarejestrował znaczne zmiany podczas zadawania pytań procesowych. Sprawa ułatwiła się dodatkowo dzięki temu, że oskarżony po wykonaniu badania wykrywaczem kłamstw i zobaczenia wyników przyznał się do winy. Zauważył, że jego linia obrony zaczyna się sypać i przyznając się chciał liczyć na łagodniejszy wyrok. Ja byłem zadowolony z rozstrzygniętej sprawy.