Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Interaktywna zabawka dla malucha - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Interaktywna zabawka dla malucha

Dzieciństwo jest od tego, aby się beztrosko się bawić i nie martwić żadnymi sprawami, ani zagrożeniami, bo od tego są rodzice. Jedyne czego potrzebuje zdrowy maluch, to przestrzeni do zabawy i przeróżne przedmioty, które będą go zachęcać do poznawania świata i uczenia się nowych rzeczy. Dla małych dzieci wszystko jest nowością i są zaskoczone kiedy jakaś zabawka wydaje dźwięki, albo się porusza.

Jaką wybrać interaktywną zabawkę dla dziecka?

interaktywne zabawkiKaże dziecko musi mieć choć parę zabawek, gdyż to one są kwintesencją dzieciństwa. Maluch nie może mieć ich za dużo bo jego uwagą będzie rozproszona i nie będzie umiał też ich szanować, ale też niedobrze kiedy ma ich za mało, bo jego rozwój może być opóźniony. Obsługa pierwszych zabawek powinna się odbyć pod kontrolą rodziców, gdyż paromiesięczny maluch nie umie się jeszcze bawić, a jego ruchy są mało skoordynowane. Pierwsze interaktywne zabawki najlepiej kupować dzieciom, które ukończyły już szósty rok życia i mogą samodzielnie siedzieć, gdyż wtedy najwygodniej jest im się nimi bawić. Mogą swobodnie po nie sięgać i przyciskać różne guziki, ponieważ mają już dobrą koordynację ręka – oko. Dla najmłodszych dzieci przeznaczone są pluszowe zabawki, które na łapkach, brzuszku, lub główce mają kolorowe przyciski, po naciśnięciu których zabawka wydaje różne dźwięki. Mogą to być przeróżne zwierzątka i przedmioty, które przez zabawę edukują dziecko. Dla starszych pociech zabawki interaktywne mogą mieć bardziej twardą formę i są to na przykład grające pianina, kostki edukacyjne, lub stoliki z mnóstwem przycisków. W zależności od modelu, zabawki te grają, śpiewają, mówią i zachęcają dzieci do naśladowania, lub znajdowania rozwiązania. Uczą dzieci kształtów, kolorów i pobudzają wiele zmysłów naraz, przez co maluch jest pochłonięty zabawą takim przedmiotem. Wszelkie wypukłości i odmienne tekstury, zachęcają dziecko do ich dotykania i sprawdzania wszystkimi zmysłami. Taka zabawa z pewnością rozwija maluszka i dostarcza niesamowicie wielu bodźców w jednym momencie, co bardzo dobrze wpływa na jego mózg.

Jeżeli zakupimy dziecku po jednej zabawce interaktywnej na każdy etap rozwoju, to z pewnością mu to wystarczy. Minie sporo czasu zanim nasza pociecha się znudzi danym modelem. Oczywiście poza interaktywną, musi mieć też dostęp do innych zabawek, które będą stymulować inne płaty mózgu dziecka. Im więcej mu dostarczymy bodźców we wczesnym etapie rozwoju, tym lepiej dla jego inteligencji. Ważne, aby wszystkie zabawki były bezpieczne dla maluszka.