Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Inwestycja w okno dachowe - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Inwestycja w okno dachowe

Od dziecka marzyłam o wybudowaniu własnego domu. Obecnie udało nam się z mężem zebrać fundusze i zaczęliśmy budowę. Jesteśmy już blisko końca, więc pozostało nam do dopracowania kilka szczegółów. Jednym z nich jest wybór okien. Wiedziałam, że marzą mi się okna dachowe. Na stronach internetowych i portalach społecznościowych widziałam wiele zdjęć wnętrz, gdzie okno dachowe jest zamontowane. Marzyło mi się spoglądanie w gwieździste niebo i podziwianie deszczowego nieba. Postanowiłam, że również muszę takie posiadać.

Zdecydowałam się na montaż okna dachowego

okna dachowe 3 szybowe 78x118 z zasuwkąProblem jednak pojawił się, kiedy doszło do wyboru okna. Oferta na rynku jest naprawdę bogata, w związku z czym nie wiedziałam, które okna są warte uwagi. Postanowiłam szczegółowo zapoznać się z różnymi modelami oraz opiniami na ich temat na forach internetowych. Okazało się, że wśród polecanych okien wymieniane są okna dachowe 3 szybowe 78×118 z zasuwką. Postanowiłam szczegółowo zapoznać się z ich charakterystyką. Okna te wyposazone są w trzy szyby, a przestrzeń pomiędzy nimi wypełniona jest gazem szlachetnym. Taka konstrukcja zapewnia termoizolację i niemal całkowity brak przenikania ciepła. Bardzo obawiałam się, że pokój, w którym zainstalowane będą okna dachowe będzie mocno się nagrzewał latem, a zimą temperatura będzie w nim niska. Dzięki takiemu rozwiązaniu problem ten całkowicie zniknął. Dodatkowo okna dachowe posiadają specjalny kołnierz, który dobiera się w zależności od pokrycia dachu. Kołnierz taki zapewnia szczelność i brak przeciekania. Okna te mają możliwość pozostawienia mikrouchylenia, co zapewnia stały dopływ świeżego powietrza do pomieszczenia. Istotne też dla mnie było, że wyposażone są w klamkę. Dach mamy stosunkowo wysoko, a dzięki klamce łatwiej będzie użytkować okno. Ogromną jego zaletą jest również obrotowa konstrukcja, która pozwala na dowolne jego ustawienie, a także łatwo jest utrzymać je w czystości. Moim zmartwieniem była również cena. Obawiałam się, że okna dachowe są kosztowne i znacznie przekroczą nasz założony budżet.

Okazało się, że się myliłam. Dodatkowo przy zakupie kilku sztuk uzyskałam możliwość darmowego transportu okien na miejsce budowy, a także spory rabat. Przyznam szczerze, że jestem bardzo zadowolona z zakupu tych okien. Oferta firmy była naprawdę szeroka, a ogromny wybór kolorów sprawił, że mogłam bez większego problemu dopasować kolorystykę okna do stylistyki, w której planowany był dom. Mogę każdemu polecić zakup tego typu okna, bo wiem, że sprawdza się u nas bardzo dobrze.