Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Jak chronić dane osobowe? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Jak chronić dane osobowe?

Obecnie dane osobowe każdego człowieka podlegają ścisłej ochronie. Jeszcze do niedawna w Polsce prawo w tym temacie nie było zbyt rygorystyczne, dziś natomiast wszystko się zmieniło. Dzięki wprowadzaniu ustawy o RODO, nasze dane zostały poddane większej ochronie. To jednak nastręczyło wielu trudności firmom, które musiały zmienić swoje postępowanie w tym zakresie i przykładowo zacząć zdecydowanie lepiej chronić dane swoich klientów. Wprowadzenie takich zmian zdecydowanie nie było łatwe biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że początkowo niewiele osób wiedziało z czym to wszystko „się je”.

Chronienie danych osobowych w informatyce

wielopoziomowa ochrona danych osobowych w informatyceOchrona danych osobowych musi być bardzo dobrze dopracowana absolutnie na każdym szczeblu. W związku z tym wprowadzana jest również wielopoziomowa ochrona danych osobowych w informatyce. Dziś każda firma działa w oparciu o komputery czy też laptopy. Większość firm posiada również swoje własne strony internetowe, na których w jakiś sposób gromadzone są dane wrażliwe klientów. Przykładem tak działających instytucji są chociażby banki. W swoich systemach gromadzą one dane setek tysięcy, jak i czasem nie milionów klientów. Są to dane szczególnie wrażliwe, ponieważ również PESEL oraz najważniejsze dane na temat firm. Dzięki wykradzeniu takich informacji można by wziąć pożyczkę na kogoś, dowiedzieć się jaki ma kredyt, jakie ma wpływy z pracy, które również są poddawane wnikliwemu sprawdzaniu itp. Jest tego naprawdę wiele i warto mieć świadomość, że dane te gdyby nie właściwa ochrona, mogłyby dostać się w niepowołane ręce. Dlatego też zarówno w bankach, ale również i w wielu innych firmach z powodzeniem działających na rynku, wprowadzane są wysokiej klasy zabezpieczenia informatyczne. Pomagają one chronić dane klientów skupiając się przede wszystkim na tych, które mają zdecydowanie największe znaczenie. Bez tych systemów nasze dane byłyby narażone na ataki, a banki nie byłyby instytucjami wzbudzającymi zaufanie. Jeśli zatem chcemy aby w naszej firmie wszystko działało zgodnie z prawem i żeby klienci darzyli nas zaufaniem, nie możemy zapomnieć o tego typu zabezpieczeniach. To bez wątpienia jedna z najważniejszych kwestii, jeśli chcemy zająć się poważnym biznesem.

W każdej firmie powinny być wprowadzane zabezpieczenia prowadzące do tego, aby dane klientów były chronione na jak najwyższym poziomie. Obecnie jest to bez wątpienia standard, a nawet i wymóg. Jeśli dane w jakiś sposób by wyciekły, wówczas automatycznie klienci również tracą zaufanie do firmy.