Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Jak dobierać perły? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Jak dobierać perły?

Perły od samego początku cywilizacji, towarzyszyły kobietą. W starożytności były uważane za amulet przeciwko nieszczęśliwej miłości. W późniejszych czasach perły były kojarzone z wysokim statusem społecznym, oraz ze stylem i elegancją. A dzisiaj perły są kojarzone jako symbol perfekcji – ze względu na swoją wyjątkową prezencję. Ogólną zasadą właściciela pereł, jest nie pożyczanie nikomu tego rodzaju biżuterii. Jest odbierana jako strefę intymną. Nikt by nie był zadowolony z widoku noszonych swoich pereł przez inną osobę.

Jak nosić perły?

naszyjnik z perełOgólna zasada pereł jest taka, że nie można przesadzić z ilością ich noszenia – chodź perły są tak specyficzną delikatną biżuterią, można bardzo łatwo przesadzić w ilości dodatków, oraz lubią być tylko między sobą. Inna biżuteria nie będzie z nimi współgrała wręcz gryzła się. Powinno się nosić konkretną kombinację, czyli kolczyki i naszyjnik z pereł, albo kolczyki i bransoletka z pereł. Wielkość pereł wybiera się w stosunku do stylizacji np. jak masz rozpuszczone włosy, to małe pojedyncze perły będą zanikać wśród kosmyków włosów, wtedy lepiej zdecydować się na dłuższe, większe perły. Małe kolczyki z pereł ładnie się odznaczają jak ma się spięte włosy. Tak samo jest z naszyjnikiem, w zależności jaki strój się dobierze, może być to prosta klasyczna sukienka z dekoltem, czy do eleganckiej prostej bluzki z garniturem i garniturowymi spodniami. Oczywiście też można założyć perły do bardziej luźnej stylizacji, jak np. do sukienki koronkowej, czy to prostej białej bluzki z błękitną ramoneską. Perły są uniwersalną biżuterią, w zależności jaki będziemy miały humor i chęć założenia konkretnej stylizacji – będę one dobrze współgrały ze sobą. Przy czym one zawszę będą dodawały stylu i elegancji. Więc jak chcesz nosić perły to zawsze pamiętaj o minimalizmie. Zawieszka z małą perłą też się sprawdzi jako bardzo ładny dodatek do stylistyki ubioru. Uważam że każda kobieta w swojej szkatułce powinna mieć chociaż jeden komplet pereł. Bo zawsze będą dobrym ratunkiem w stylizacji.

Trzeba pamiętać, że perły są jednak delikatnym kamieniem i wymagają specjalnego traktowania i pielęgnacji. Perły są w dużej mierze z aragonitu inaczej masy perłowej, dzięki której ma swój niepowtarzalny blask – ale złe użytkowanie może doprowadzić do degradacji pereł. Żeby tego uniknąć wystarczy trzymać się dwóch zasad: unikać kontaktu z ostrymi metalami np. sztyfty w kolczykach i zakładać perły po zastosowaniu wszystkich kosmetyków. Ponieważ bezpośredni kontakt z różnymi specyfikami kosmetycznymi może doprowadzić do zniszczenia się pereł. Jest takie powiedzenie „perły powinny być ostatnią rzeczą, którą pani zakłada wychodząc z domu i pierwszą, którą zdejmuje po powrocie”.