Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Jak kupić ubezpieczenie auta i nie przepłacić? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Jak kupić ubezpieczenie auta i nie przepłacić?

Jak często trzeba ubezpieczać swój samochód? To zależy od tego, które ubezpieczenie mamy na myśli. Obowiązkowe jest tylko ubezpieczenie samochodu w zakresie OC. Dodatkowo każdy samochód można ubezpieczyć również dodatkową polisą auto casco. Czym różni się jedna polisa od drugiej? Jeśli spowodujemy kolizję to z polisy OC naprawiony zostanie pojazd, który przy tej okazji uszkodziliśmy. Natomiast dzięki polisie auto casco będziemy mogli naprawić bez kosztowo również swój samochód.

Sprzedażą ubezpieczeń zajmują się agenci ubezpieczeniowi

ubezpieczenie oc - szczecinObowiązkową polisę OC trzeba mieć zawsze, a podpisuje się ją na okres jednego roku. Zatem każdego roku trzeba taką polisę na swój samochód odnowić. Podobnie jest z ubezpieczeniem auto casco, ale przy tym ubezpieczeniu nie ma obowiązku jego odnowienia. Natomiast samą sprzedażą ubezpieczeń zajmują się agenci ubezpieczeniowi. Niektórzy mają w swojej ofercie ubezpieczenia tylko jednego towarzystwa ubezpieczeniowego, dla którego wykonują swoją pracę. Można też skorzystać z oferty multiagencji ubezpieczeniowych. Pośredniczą one w sprzedaży oferty wielu różnych towarzystw wzajemnej reasekuracji. W takiej firmie można kupić najtańsze ubezpieczenie OC – Szczecin jest miastem, w którym można znaleźć co najmniej kilkadziesiąt różnych multi agencji ubezpieczeniowych. I to jest właśnie sposób na kupno ubezpieczenia, za które na pewno się nie przepłaci. Agent ubezpieczeniowy, który posiada w swojej ofercie różne towarzystwa reasekuracji może pokazać nam ceny ubezpieczeń w każdym z nich. A to oznacza, że mamy duży wybór w zakresie ceny, ponieważ każde towarzystwo w inny sposób wylicza wysokość składek ubezpieczeniowych. Przedłużając obowiązkową polisę OC można zaoszczędzić względem tego, co się posiadało przez ostatni rok. W przypadku obowiązkowego ubezpieczenia jego zakres w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym będzie dokładnie taki sam. W jednym będziemy musieli za nie zapłacić tysiąc złotych a w innym za to samo wystarczy zapłacić sześćset złotych.

Różnice w cenach polisy u różnych ubezpieczycieli mogą być całkiem spore. Tylko na samym obowiązkowym ubezpieczeniu można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Im mniejsze ryzyko tym niższa cena polisy. Dlatego ubezpieczenie OC jest zawsze droższe dla starszych samochodów. Kierowcy takich aut mogą zaoszczędzić najwięcej. Nie zmienia to jednak faktu, że każdemu właścicielowi samochodu opłaci się zainteresować kwestiami związanymi z kupnem ubezpieczenia. Dobry agent może pomóc nam sporo zaoszczędzić.