Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Jak nadać felgom drugie życie? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Jak nadać felgom drugie życie?

Wielu miłośników samochodów nie wyobraża sobie, by ich auto miało fabryczne, stalowe felgi, uważają, że felgi w samochodzie nadają mu niepowtarzalnego charakteru i muszą być wyjątkowe. Zalegający śnieg na drogach, kamienie i tego typu rzeczy nie sprzyjają felgom w naszym samochodzie, niszczeją one bardzo szybko. Po jakimś czasie wypadałoby wymienić je na nowe lub zrobić coś, by odzyskały dawny blask. Ta druga opcja jest dużo tańsza, a pozwala nam uzyskać efekt równie dobry co przy zakupie nowego kompletu felg.

Proces renowacji felgi

renowacja felg w OpoluWcześniej wspomniana, druga opcja na to, by felgi wróciły do swojego pierwotnego wyglądu to renowacja. Ceny odnowy jednej felgi waha się w całej Polsce od pięćdziesięciu do stu złotych, renowacja felg w Opolu to koszt maksymalnie sześćdziesiąt złotych za sztukę. Odnowa felg składa się z kilku etapów, ale najpierw musimy znaleźć dobry warsztat, gdzie ktoś, kto ma w tym doświadczenie i odpowiedni sprzęt nam to zrobi. Po oddaniu swojego kompletu kół do warsztatu przechodzą one bardzo szczegółowe oględziny, sprawdza się wtedy czy są one proste, nie posiadają pęknięć i wiele tego typu rzeczy, które po wykryciu są od razu naprawiane. Następnym etapem jest przygotowanie felgi do nałożenia nowego lakieru, mam tu na myśli zdjęcie starego lakieru, piaskowanie i odtłuszczenie całej powierzchni specjalnymi preparatami. Na tym etapie możemy sprawdzić jeszcze raz czy felgi nie posiadają jakichś pęknięć, które wcześniej nie były widoczne. W tym momencie można przystąpić do malowania, możemy wybrać malowanie proszkowe lub natryskowe. Malowanie proszkowe jest trochę droższe, ale uzyskany efekt i trwałość lakieru wynagradzają wszystkie wydane pieniądze. Podczas malowania po nałożeniu jednej warstwy przecieramy całość papierem ściernym o dużej gramaturze, na nowo odtłuszczamy i nakładamy kolejną warstwę. Powtarzamy te czynności od dwóch do trzech razy, aż uzyskamy odpowiedni efekt. Możemy następnie przeszlifować ranty, by nadać felgom niepowtarzalnego charakteru. Tak przygotowana felga jest gotowa do odbioru przez właściciela.

Renowacja felg popularna jest wśród wielu młodych miłośników motoryzacji, ale nie tylko. Po takie usługi sięgają również właściciele starych aut, tak zwanych klasyków, ponieważ oryginalne felgi nie są już w sprzedaży, więc pozostaje tylko renowacja. Czas całego procesu renowacyjne to od trzech do siedmiu dni roboczych, wszystko zależy od stanu felgi i naszych preferencji. Jeśli projekt przez nas wymyślony będzie bardzo skomplikowany, to czas renowacji felg będzie w górnej granicy.