Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Jak odizolować piwnicę od wody gruntowej? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Jak odizolować piwnicę od wody gruntowej?

To, w jakiej kondycji jest piwnica, zależy w dużej mierze od wód gruntowych, a raczej ich poziomu. Jeśli jest on niski, nasza piwnica nie odczuje nadmiernej wilgoci. Przy dużym poziomie wody polecam stworzenie profesjonalnej izolacji, która najlepiej ochroni ściany naszego budynku. Poza betonem, w dobrej kondycji zachowają się pręty zbrojeniowe, które są najważniejszym elementem, zapewniającym stabilność całej konstrukcji. Łatwo się domyślić, że izolacja jest przeciwwodna to kluczowa sprawa każdego budynku.

Izolacja ścian piwnicy od wody gruntowej

izolacja piwnicyJest kilka sposobów, aby zapewnić naszej piwnicy zerowy kontakt z wodą. Izolacja piwnicy przebiegać może na kilka sposobów. Najpopularniejszym z nich jest izolacja fizyczna, za pomocą papy bitumicznej. Jest to niedrogi materiał, natomiast całkowicie nie przepuszcza wody. Służy także do hydroizolacji fundamentów, dlatego należy mieć pewność, że produkt jest skuteczny. Jego koszt zależny jest od producenta, jednak zazwyczaj cena metra kwadratowego waha się w granicy siedemdziesięciu złotych. Inaczej jest w wypadku izolacji piwnicy poprzez stosowanie chemicznych środków, zmieniających właściwości betonu. Sposób dedykowany jest dla osób, które dopiero rozpoczęły budowę domu. Izolacja takimi środkami jest najskuteczniejsza. Podczas mieszania betonu dolewa się do niego środek, który ma za zadanie całkowicie zmienić strukturę budulca. Beton staje się o wiele bardziej zwarty, następnie tracąc swoje właściwości higroskopijne. Hydroizolacja poprzez preparaty chemiczne jest nieco droższa. Średnio na metr sześcienny betonu należy wydać w granicach stu złotych. Pomimo wyższej ceny możemy mieć pewność, że beton nie wchłonie wody, a co za tym idzie — nie przepuści jej do środka piwnicy. Pierwszy sposób izolacji jest również dobry, zwłaszcza gdy dom już stoi. Należy pamiętać, aby zabezpieczać ściany od zewnątrz, ponieważ jest to najskuteczniejszy ze wszystkich sposobów. Wystarczy go zastosować, a inne nie będą już potrzebne.

Jeżeli nie masz pojęcia o technikach budowlanych, najlepiej będzie, jeśli spytasz specjalistów o sposoby prawidłowej izolacji, bądź wynajmiesz firmę, która się tym zajmuje. Masz pewność, że rozwiązanie, które zastosujesz, idealnie spełni wymagania Twojego domu. Przy okazji polecam zrobienie testu na poziom wody gruntowej. Jest on bardzo prosty, wystarczy wykopać w ziemi kilka dziur o różnej głębokości i zobaczyć następnego dnia, w którym z nich jest woda. Bardzo łatwy do wykonania test, a daje ciekawe wnioski.