Jak skutecznie wyleczyć borderline?

W gimnazjum pierwszy raz poczułam, że coś jest ze mną nie w porządku, a raczej z tym jak w porównaniu do rówieśników reaguję na świat. Z cieszącej się życiem dziewczyny nagle zaczęłam czuć pustkę, a jeżeli już pojawiały się we mnie jakieś emocje to zawsze w maksymalnym ich natężeniu. Po latach okazało się, że mam zaburzenie z którym na szczęście skutecznie walczę dzięki psychoterapii.

Pomocna psychoterapia przy borderline

skuteczna psychoterapia wilanówW okresie gimnazjalnym zaczęłam dostrzegać wiele zmian w moim zachowaniu. Wówczas jednak najczęściej tłumaczyło się to burzą hormonów okresu dorastania, a zatem nie mówiłam nikomu o swoich dokuczliwych huśtawkach nastroju, czy dziwnym poczuciu pustki i co gorsza zobojętnienia na absolutnie wszystko. Lata jednak mijały, a mój stan w żadnym wypadku się nie normował. Było jeszcze gorzej ponieważ wszelkie emocje, jakie już udało mi się odczuć zawsze pojawiały się w najsilniejszym natężeniu. Nigdy nie byłam trochę radosna lub trochę smutna. To wykańczało mnie psychicznie, jednak rodzice zareagowali na czas i umówili mnie na wizytę u specjalisty. W walce z zaburzeniem pomogła mi skuteczna psychoterapia Wilanów posiada znakomitych terapeutów, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach zaburzeń psychicznych. Po kilku wizytach i wielu wykonanych, bardzo dokładnych testach okazało się, że cierpię na borderline, jednak dzięki temu, że zostało ono stosunkowo szybko zdiagnozowane pod dogłębnej psychoterapii oraz z niewielką pomocą farmakologiczną udało mi się całkowicie pozbyć tego zaburzenia! Przyznam, że z początku bałam się psychoterapii, jednak z wizyty na wizytę mój stan się poprawiał, a ja coraz lepiej radziłam sobie z otaczającą mnie rzeczywistością. Rozmowy z psychoterapeutą sprawiły, że zaczęłam się bardziej interesować swoją dolegliwością przez co po czasie z zaciekawieniem uczestniczyłam w kolejnych etapach terapii dowiadując się coraz więcej na temat mechanizmów działania, jakie mną kierowały oraz tego w jaki sposób mogę je naprostować.

Dziś jestem praktycznie wolna od zaburzenia i co najważniejsze, psychoterapia dała mi naprawdę nowe życie. Oprócz tego, że zażegnałam swój problem na tle psychicznym nauczyłam się także tego w jaki sposób radzić sobie w naprawdę ciężkich i stresujących sytuacjach życiowych. Dało mi to ogrom pewności siebie oraz sprawiło, że w późniejszym okresie doskonale radziłam sobie ze stresem związanym ze studiowaniem, a dziś z kolei potrafię sobie świetnie poradzić w mojej pracy, którą uwielbiam, ale czasem jestem zmuszona pracować pod presją czasu, gdy kończę ważny projekt.