Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Jak skutecznie wymienić ekran w telefonie? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Jak skutecznie wymienić ekran w telefonie?

 

Dzisiejsze telefony posiadają wiele niezwykłych funkcji, ale używanie ich w zupełnie innym celu niż używano pierwotne telefony, wiąże się też, z tym że muszą one być inaczej zbudowane. Widać to zresztą już na tak zwany pierwszy rzut oka po tym, że są one wyposażone w ekrany dotykowe i inne ciekawe rozwiązania tego typu. Wiąże się to jednak z minimalnie większym ryzykiem uszkodzenia takiego właśnie ekranu. Wbrew pozorom nie jest to wcale jednak ogromna tragedia, bo można zlecić wykwalifikowanemu profesjonaliście wymianę czegoś takiego. Żeby wymieniać ekrany, trzeba posiadać jednak konkretną wiedzę.

Koszty związane z wymianą ekranu?

wymiana ekranu - iPhone 8Chyba dla każdego człowieka logiczne jest to, że aby wymienić uszkodzony ekran, trzeba najpierw usunąć z takiego telefonu ten stary. Dlatego procedura związana z wymianą ekranu rozpoczyna się w momencie zdjęcia z niego obudowy. Wtedy człowiek zyskuje dostęp do mocowań i może po prostu przy użyciu odpowiedniego sprzętu odkręcić śrubki. Chociaż szczegóły, które go dotyczą, zależą oczywiście również od konkretnego modelu, bo każdy producent może stosować inne rozwiązania. Dopiero teraz zaczyna się właściwa wymiana ekranu – iPhone 8 jest doskonałym modelem, żeby na jego przykładzie podać więcej szczegółów, bo jest to telefon solidny, a jednocześnie prosty, jeżeli chodzi o konstrukcje. Często ekrany są dodatkowo mocowane przez producenta przy użyciu specjalnego kleju, więc po wyjęciu szczątków stłuczonego ekranu i należy ten klej usunąć przy użyciu delikatnych, a jednocześnie specjalistycznych substancji. W serwisach gdzie ludzie się tym zajmują, nie ma problemu z dostępem do takich właśnie środków. Czasami konieczne jest podważenie niektórych elementów, ale to również nie stanowi kłopotu, bo człowiek, który robił to przez wiele lat, ma duże doświadczenie i wie jaką dużą siłę może przełożyć w konkretnym miejscu, żeby nie doprowadzić do uszkodzenia żadnego elementu. Nowy ekran również należy zamontować przy pomocy kleju, ale z reguły nakłada się go tylko w wyznaczonych miejscach.

Doświadczony monter wie doskonale jaką ilość substancji tego typu należy użyć w przypadku tego właśnie konkretnego modelu, o jakim wspominano zresztą powyżej. Kiedy ekran jest już na swoim miejscu, zakłada się po kolei pozostałe elementy, które zostały wcześniej zdemontowane, tak żeby telefon odzyskał swój pierwotny wygląd i mógł dalej prawidłowo służyć właścicielowi. Pomimo konieczności wykonania wielu czynności cały proces potrafi trwać tylko kilkanaście minut. Świadczy to o dużej wprawie człowieka wymieniającego ekran na zlecenie klienta.