Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Jak współpracując z księgową rozwijać swoją firmę? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Jak współpracując z księgową rozwijać swoją firmę?

Kiedy z doradcy klienta w oddziale zmieniłam stanowisko na eksperckie i zaczynałam pracę w oparciu o kontrakt B2B miałam mnóstwo obaw. Mimo, iż dysponowałam sporą bazą klientów, zdawałam sobie sprawę że same polecenia to nie wszystko, a jak dobrze wiemy- zawód pośrednika nie cieszy się w społeczeństwie zbyt dobrą sławą. W tym artykule opowiem Ci, jak dzięki współpracy z moją księgową aktywnie rozwinęłam swoją firmę i dlaczego Ty także powinieneś pomyśleć o tym, żeby zlecić rozliczanie faktur specjaliście i jednocześnie na tym zarobić.

Najlepszy model współpracy biznesowej z księgową

polecane biuro księgowe - UrsynówRozpoczynając pracę w centrum usług finansowych czułam, że coś nieodwracalnie się zmieni. Od tego dnia to ja miałam być panem i władcą swojego czasu, jednak wciąż nurtowało mnie pytanie: skąd biznes? Na swoich profilach w social mediach aktywnie publikowałam wpisy, które miały pomóc mi zbudować markę osobistą, założyłam stronę internetową, ale wiedziałam, że to nie wszystko. Potrzebowałam kogoś, kto będzie dostarczał mi kontakty do obsługi, bo jak wiadomo- samo „obdzwanianie” baz z systemu generuje może jakieś… 20- 25% zysku ze sprzedaży? Na jednym ze szkoleń jeszcze z czasów pracy w oddziale trenerka wspominała nam o możliwości nawiązania współpracy ze znajomymi prowadzącymi działalność gospodarczą oraz biurami księgowymi i wtedy wpadłam na pomysł, który pozwoliłby mi nie tylko odciążyć się od samodzielnego prowadzenia ksiąg rachunkowych (tego wystarczająco naoglądałam się przy każdorazowym zbieraniu dokumentacji do kredytów firmowych), ale także mogłoby pomóc mi w rozkręceniu mojej firmy. Z drobną pomocą mojej przyjaciółki udało mi się znaleźć polecane biuro księgowe – Ursynów, które mieściło się niedaleko mojego biura. Pani Marta- księgowa okazała się nieocenioną pomocą jeżeli chodzi o rozliczanie bieżących faktur oraz podratowała moją sytuację finansową na początku prowadzenia działalności. Przejrzała moje PIT- y i wspólnie złożyłyśmy korektę za ostatnie 5 lat, za które otrzymałam ponad 5000 zł zwrotu, ponieważ okazało się, że jako osoba stanu wolnego wychowująca córkę mogę rozliczać się jako osoba samotnie wychowująca.

Nasza współpraca zapowiadała się bardzo obiecująco i już w kolejnym miesiącu zaproponowałam pani Marcie współpracę w oparciu o umowę marketingową, która pozwoliła nam wykluczyć wzajemny konflikt interesów. Zapytałam, czy nie chciałaby zostać moim pośrednikiem, który dostarczałby mi kontakty biznesowe. Dzięki umowie kontakty, które od niej otrzymywałam rejestrowałam na prowadzone przez nią biuro, a prowizją mogłyśmy się podzielić, co oczywiście przynosiło duże korzyści finansowe dla obu stron.