Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Jak wyczyścić klimatyzację? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Jak wyczyścić klimatyzację?

Lato to dla wielu z nas czas wymarzonego wypoczynku i dalekich wyjazdów. Nie każdy jednak może cieszyć się urlopem – czasami musimy zostać w mieście i dojeżdżać do pracy. Niezależnie od tego, do której grupy należymy, z pewnością doceniamy zalety klimatyzowanego auta. Gdy na zewnątrz panują tropikalne wręcz upały, chętnie ustawiamy przyjemne chłodzenie, dzięki któremu możemy podróżować autem we względnym komforcie.

Ozonowanie klimatyzacji bezpiecznym procesem

urządzenie do ozonowania klimatyzacjiWielu z nas nie wyobraża sobie lata bez dostępu do klimatyzacji. W naszym kraju bardzo upalne lata zdarzają się coraz częściej, co jednak nie zmienia faktu, że wciąż ciężko nam się jest do nich przyzwyczaić. Staramy się chłodzić nasz organizm na różne sposoby – pijemy zimne napoje i raczymy się lodami, unikamy przebywania w pełnym słońcu, a przede wszystkim włączamy klimatyzację w pomieszczeniach i samochodach. Musimy jednak wiedzieć, że układy klimatyzacyjne wymagają dużej dbałości o ich higienę i starannego czyszczenia, bowiem lubią się w nich namnażać różne szkodliwe drobnoustroje. Szczególnie powinniśmy skupić się na czyszczeniu klimatyzacji w samochodzie – mała powierzchnia i brak dostępu światła oraz powietrza z zewnątrz sprzyja osiedlaniu się grzybów, bakterii i innych żyjątek. Jeśli posiadamy specjalne urządzenie do ozonowania klimatyzacji, możemy spróbować samodzielnie wyczyścić nasz układ. Ozonowanie jest bardzo proste – wystarczy umieścić w samochodzie generator ozonu, skierowany wylotem w stronę kokpitu. Proces przeprowadza się przy włączonej klimatyzacji, należy też zadbać, by dokładnie zamknąć okna i drzwi. Nie siedźmy w samochodzie podczas ozonowania – opuśćmy auto i upewnijmy się, że jest szczelnie zamknięte. Ozonowanie nie trwa bardzo długo, a po jego zakończeniu należy dokładnie wywietrzyć wnętrze auta. Jeśli chcielibyśmy samodzielnie przeprowadzić proces ozonowania, stosowny generator możemy znaleźć w sklepie z artykułami samochodowymi. Jego obsługa nie powinna sprawić nam trudności, zawsze jednak zachowujmy się zgodnie ze szczegółowymi wskazaniami producenta, by uniknąć awarii i wypadków.

Każdy właściciel auta stara się jak najlepiej dbać o swój samochód, by służył on przez długie lata. Warto raz na jakiś czas zająć się także klimatyzacją, by nie dopuścić do namnażania się bakterii i grzybów. Bezpiecznym i sprawdzonym sposobem czyszczenia tego układu jest jego ozonowanie. Przeprowadza się je z użyciem specjalnego urządzenia – generatora ozonu, podłączanego do prądu. Dzięki niemu nasza klimatyzacja będzie gotowa na sezon.