Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Jaką deskorolkę Smart Balance wybrać? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Jaką deskorolkę Smart Balance wybrać?

Coraz większą popularnością cieszą się obecnie deskorolki elektryczne. Marzą o nich zarówno dzieci, jak również dorośli fani nowinek technologicznych. Steruje się nimi wykorzystując wyłącznie balans swojego ciała, co jest stosunkowo łatwe do opanowania na początku, a sama jazda dostarcza ich użytkownikowi wiele frajdy i przyjemności. Poszczególne modele mogą się między sobą różnić, chociaż może to nie być widoczne na pierwszy rzut oka. Na co więc warto zwrócić uwagę podczas zakupu takiego gadżetu?

Różnice w deskorolkach elektrycznych

Smart BalanceCoraz więcej firm wypuszcza na rynek swoje modele deskorolek elektrycznych Smart Balance. Pozornie się one niczym nie różnią, ponieważ ich kształt jest bardzo zbliżony. Są jednak pewne szczegóły, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów, szczególnie jeśli wybiera się dla kogoś prezent. Pierwszą różnicą są podzespoły wykorzystane podczas produkcji, kolejną zaś akumulatory. Te dwa aspekty są związane z wytrzymałością sprzętu, ciężarem, jaki może przewieźć, a także z żywotnością baterii i dystansem, jaki można pokonać na jednym ładowaniu. Mogłoby się to wydawać szczegółami, jednak przy dłuższym użytkowaniu deski może mieć spore znaczenie dla uzyskiwanej z jazdy frajdy. Innym parametrem, który należy przemyśleć jest wielkość kół. Deski do celów rekreacyjnych najczęściej wyposażone są w koła o średnicy 6,5 cala. Jednak bardziej stabilne modele, służące do regularnego przemieszczania się posiadają koła 10-calowe. Ostatnią braną pod uwagę różnicą jest maksymalna prędkość, jaką można osiągnąć. Ten parametr powinien być dostosowany do tego, kto będzie jeździł na takiej deskorolce – dla dziecka wystarczy niższa prędkość, aby zapewnić mu jak najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas takiej zabawy. Deskorolki elektryczne mogą się różnić jeszcze jednym – kolorem. Wielu producentów oferuje modele o ciekawych, rzucających się w oczy kolorach czy wzorach. Dzięki temu nie jest się skazanym na wybór zwykłej, czarnej lub granatowej deskorolki, kiedy można kupić model w swoich ulubionych barwach.

Niezależnie od tego, jaką elektryczną deskorolkę się wybierze, warto pamiętać o tym, by jeżdżąc na niej zachować wszelkie środki ostrożności. Najlepiej parę razy poćwiczyć najprostsze ruchy zanim wyjedzie się na wycieczkę np. po mieście, aby nie nabawić się przy tym niepotrzebnie siniaków. Jeśli gadżet ten będzie używany przez dziecko, warto pomóc mu utrzymywać równowagę podczas nauki odpowiedniego balansowania swoim ciałem, oraz dobrym pomysłem będzie zaopatrzyć je w odpowiedni kask ochronny.