Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Jaki typ materaca wybrać? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Jaki typ materaca wybrać?

Świat materacy to obecnie ogromny wybór modeli, różniących się nie tylko twardością i rozmiarem, ale przede wszystkim materiałem i technologią wykonania. Gama tych produktów jest tak ogromna, że niejeden z nas może mieć poważny problem z wyborem właściwego modelu dla siebie. Co należy wiedzieć wybierając się do salonu z materacami? Na co najbardziej zwrócić uwagę i czym kierować się w wyborze? Cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem, skupmy się przede wszystkim na wygodzie i jakości produktu, ponieważ jest to jedna z tych rzeczy, która ma nam służyć wiele lat.

Materac klasyczny i nawierzchniowy

materace nawierzchnioweJak poradzić sobie z wyborem materaca do swojej sypialni? Przede wszystkim dopasujmy go do własnych oczekiwać. Jedni z nas wolą twardą nawierzchnię, inni wyśpią się wygodnie na miękkim podłożu. Dlatego tak ważnym jest przetestowanie kilku modeli, zanim dokonamy zakupu. Jeśli chodzi o twardość, niemal każdy rodzaj materaca dostępny jest w czterech podstawowych stopniach twardości. Są to H1 (materac miękki, dla dzieci i osób do 60 kg), H2 (materac średnio miękki, dla osób o wadze 50-80 kg), H3 (materac średnio twardy, dla osób o wadze 80-100 kg), oraz H4 (materac twardy przeznaczony dla osób o wadze powyżej 100 kg). Jednak nie sama klasa twardości ma znaczenie. Istotna jest także technologia wykonania. Tutaj materace dzielimy na kilka podstawowych rodzajów, oraz ich hybrydy (czyli połączenia kilku metod, dla zwiększenia komfortu i nadania konkretnych właściwości). Materace sprężynowe, choć kojarzą się z niewygodą, nie są już tymi samymi, co kilkanaście lat temu. Obecnie sprężyny umieszczane są w pojedynczych kieszeniach, co sprawia, że materac jest komfortowy nawet jeśli chodzi o łóżka dwuosobowe. Często też wierzchnią warstwę stanowi pianka, która wyrównuje wszelkie nierówności. Materace piankowe natomiast, to szerokie spektrum zarówno jeśli chodzi o właściwości, jak i cenę. Pianka w zależności od gęstości zapewnia pożądany komfort snu nawet najbardziej wymagającym, niezależnie od wagi użytkownika. Popularne są także materace lateksowe, które dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym świetnie sprawdzą się w przypadku alergików. Ale co w sytuacji, kiedy nie mamy osobnej sypialni z wygodnym łóżkiem i zmuszeni jesteśmy do spania na rozkładanej sofie? W takiej sytuacji warto zainwestować w materace nawierzchniowe. Taki materac doskonale wyrówna nierówności. Przyda się także w sytuacji, kiedy nasze codzienne spanie jest zbyt twarde lub za miękkie. Materace nawierzchniowe doskonale regulują twardość spania, w zależności od gramatury i gęstości użytej pianki. Ponadto są niewysokie (4-8 cm) i elastyczne, dzięki czemu łatwo zwinąć je w rulon i w ciągu dnia przechowywać w szafie.

Przy wyborze materaca kierujmy się przede wszystkim własną wygodą oraz jakością produktu. Zakup, jakiego dokonamy powinien nam służyć przez wiele lat, dlatego nadmierna oszczędność może się okazać błędem. Pamiętajmy także, że w każdym profesjonalnym salonie mamy możliwość wypróbowania materaca na własnej skórze. Sprawdźmy zatem, czy jest wygodny i czy spełnia nasze oczekiwania, aby nie doznać zawodu już po pierwszej nocy.